Favorité ve Vlašimi na úvod nezaváhali

Dvoudenní domácí šampionát kategorie U17 ve Vlašimi má za sebou první hrací den a všichni největší favorité na zisk titulu ve dvouhře jsou zatím ve hře. Pochopitelně včetně obou nasazených jedniček Štěpána Brhela a Heleny Sommerové.

Prvně jmenovaný ovšem neměl cestu do čtvrtfinále úplně snadnou. Ve druhém kole totiž svedl sedmisetovou bitvu s Václavem Podrazilem z pražské Kotlářky. Brhel už prohrával 0:3 na sety, ale otočil vývoj zápasu a rozhodující dějství vyhrál 11:9. Do čtvrtfinále postoupili také další spolufavorité Martin Šíp, Jindřich Morávek nebo vicemistr republiky v kategorii U13 Jan Škalda.

Helena Sommerová prozatím soutěží prochází bez větších problémů. Neztratila ještě ani set a stále zůstává největší favoritkou na zisk titulu. Ve čtvrtfinále ji ovšem čeká první těžká soupeřka, kterou je Veronika Poláková. Podobně jako Brhel se však o postup mezi osm nejlepších musela strachovat turnajová dvojka Monika Pařízková. Ve druhém kole ji notně potrápila Veronika Mazalová z Bruntálu a byla z toho sedmisetová bitva. S výsledkem 12:10 pro Pařízkovou v rozhodujícím setu.

První medailisty znají po úvodním dni tradičně všechny tři deblové soutěže. Ani tady ovšem prozatím k žádným velkým překvapením nedošlo. Ve čtyřhře chlapců se do finále probojoval první nasazený pár Daniel Košťál s Matyášem Lebedou, stejně jako ve čtyřhře děvčat jedničky Tereza Bártová s Helenou Sommerovou. A totéž platí i o smíšené čtyřhře, kde je nejvýše nasazeným párem Martin Šíp s Helenou Sommerovou.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

související články