Havířov prohrál v Lize mistrů i podruhé

Podobně jako v prvním utkání hlavní fáze Ligy mistrů v Saarbrückenu prohráli hráči SKST TESLA Batteries se silným evropským klubem 0:3. Tentokrát nestačili na francouzský AS Pontoise Cergy, který disponuje dvěma hráči elitní světové dvacítky.

Zkušený Portugalec Marcos Freitas je na žebříčku osmnáctý a v úvodní dvouhře si poradil s domácí jedničkou Tomášem Polanským. Prohrál sice úvodní set, ale pak už byl přece jen lepším hráčem a poslal svůj tým do vedení. „Zápas s Tomášem Polanským nebyl jednoduchý. Znám ho z mezinárodních turnajů a vím, že je to kvalitní hráč. První set nevyšel, musel jsem si zvyknout na halu a na míčky. Pak jsem se ale dostal do dobrého tempa a byl jsem lepší,“ řekl po utkání portugalský reprezentant hrající za francouzský klub Marcos Freitas.

Na 2:0 pak zvýšil Korejec Lim Jonghoon, který je dokonce na světovém žebříčku třináctý. Jan Valenta sice v prvním setu dokázal otočit nepříznivý vývoj a měl setbol, Korejec však koncovku vyhrál a pak už českého hráče k ničemu většímu nepustil.

Možná největší šanci na zisk bodu měl Adam Štalzer, který svedl vyrovnanou bitvu s Alžířanem Mehdi Bouloussou. První set vyhrál v koncovce, bohužel v tom druhém se karta obrátila. Pak už také Štalzer nedokázal najít způsob, jak svého soupeře porazit.

Domácí trenér Kamil Koutný byl pochopitelně po porážce 0:3 trochu zklamán, ale přesto se snažil najít nějaká pozitiva. „Tomáš Polanský měl dobře rozehrán duel s Freitasem. Myslím, že kdyby vyhrál třetí set, mohli jsme jít klidně do vedení my. A určitě by to bylo divácky ještě zajímavější. A totéž vlastně platí i o Adamu Štalzerovi. Kdybychom v jednom z těchto zápasů získali bod, byl bych spokojený. Soupeř byl celkově nad naše síly, to je bohužel pravda. Ale myslím, že diváci viděli hezký duel,“ zhodnotil utkání.

Liga mistrů, sezona 2023/2024

Výsledek utkání 2. fáze

SKST TESLA Batteries Havířov – AS Pontoise Cergy 0:3

Tomáš POLANSKÝ – Marcos FREITAS 1:3 (9,-7,-10,-4), Jan VALENTA – LIM Jonghoon 0:3 (-11,-6,-4), Adam ŠTALZER – Mehdi BOULOUSSA 1:3 (10,-12,-5,-3).

Další program utkání českých klubů ve 2. fázi

Čtvrtek, 23. listopadu

SKST TESLA Batteries Havířov – 1. FC Saarbrücken TT (18)

Pátek, 1. prosince

HB Ostrov – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (18)

Úterý, 5. prosince

AS Pontoise Cergy – SKST TESLA Batteries Havířov (19.30)

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

Fotogalerii z evropských pohárů najdete na Flickru ZDE

související články