KONEC

SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Liberec

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 10.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

0:0

Havířovský mezinárodní turnaj startuje už v pondělí

Před dvěma lety ovládli havířovský WTT Youth Contender francouzští bratři Felix a Alexis Lebrunové. Letos už oba hráli na MS dospělých v Durbanu a například v osmifinále čtyřhry potrápili čínský hvězdný pár Fan Zhendong, Wang Chuqin. I letos na sever Moravy přijedou hráči a hráčky, kteří mohou být zanedlouho hvězdami světového stolního tenisu.

Mezinárodní turnaj začíná v pondělí 29. května a potrvá celý týden. Přihlášeno je 341 hráčů a hráček ze 33 zemí světa a čekají je boje v pěti věkových kategoriích. Pro českou špičku to bude velká výzva a pro ty nejlepší poslední možnost přesvědčit reprezentační trenéry o své nominaci na červencové MEJ v Gliwicích.

V nejstarší kategorii U19 budou k favoritům patřit Poláci Mateus Zelengowski s Mateuszem Zalewskim, Maďar David Szantosi nebo Slováci Samuel Palušek, Samuel Arpáš či Jakub Goldír. Až sedmým nasazeným je nejlepší Čech na světovém žebříčku této kategorie Ondřej Květon. V soutěži juniorek jsou nejvýše nasazenými Japonka Yuna Ojiová, Američanka Sally Moylandová a Italka Nicole Arliaová.

Nejvýše nasazeným hráčem v kategorii U15 je Japonec Tamito Watanabe, hned za ním figurují Slovák Damian Frolo a Ital Danil Faso. Nejlepší Čech Jan Škalda je nasazený jako sedmička. Japonka Mao Takamoriová je nasazenou jedničkou v soutěži kadetek. Dvojkou je Mak Ming Shum z Hongkongu a Češka Veronika Poláková je turnajovou trojkou. Hanka Kodetová je nasazená jako šestka.

Turnaj se jako v předchozích dvou letech bude hrát v areálu Národního tréninkového centra. K dispozici je zhruba čtyři tisíce metrů čtverečních ve třech halách komplexu na Šumbarku. V jedné bude zázemí pro stravování 200 osob, v další 24 tréninkových stolů a v hlavní hale bude probíhat samotný turnaj na 12 stolech. Dva první bude jako obvykle streamovat ping-pong.tv a také YouTube kanál World Table Tennis.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

související články