NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

Hodonín úvodní semifinále Ligy mistryň prohrál

Fantastická divácká kulisa v hale TEZA v Hodoníně hnala v úvodním semifinálovém duelu Ligy mistryň proti francouzskému Etival ASRTT domácí tým za vítězstvím, jenže francouzský klub disponuje nejen hráčkami vynikajících kvalit, ale také pevných nervů. Vyrovnaný duel vyhrál 3:1 a před páteční odvetou má k postupu blíž.

Úvodní dvě dvouhry musely rozhodnout až zkrácené páté sety a v obou dominovaly hostující hráčky. Japonská posila českého mistra Sakura Moriová měla obrovské problémy s cestou do Evropy a přijela do Hodonína až ráno před utkáním. To se také možná podepsalo na jejím výkonu v úvodní dvouhře. V ní proti Marii Migotové sice vyhrála první set, ale pak vyrobila veliké množství chyb a Francouzka vývoj zápasu otočila. Moriové se podařilo srovnat, jenže v pátém dějství uspěla Migotová.

Dlouholetá opora Hodonína Polka Natália Partyková hrála výborně, proti portugalské reprezentantce Shao Jieni prohrála úvodní dvě dějství, ovšem pak našla správný rytmus a srovnala na 2:2. Pátý set jí ale vůbec nevyšel, prohrála ho 0:6 a hostující tým zvýšil své vedení a byl jen krůček od celkového vítězství.

Jednoznačně proti však byla Karin Grofová. Ve třetí dvouhře nedala Camelii Iacobové žádnou šanci a výhrou 3:0 potěšila šest stovek skvělých fanoušků. „Já naše skvělé hodonínské publikum miluji a je skvělé, že do velké haly se fanoušků vešlo tak hodně. Ta kulisa byla jednoduše úžasná,“ řekla po vítězném zápase.

O srovnání průběžného stavu utkání se pokusila Sakura Moriová, ovšem proti ní se postavila aktuálně 67. hráčka světového žebříčku Shao Jieni. A rodilá Číňanka hrála ve veliké pohodě. Fanoušci sledovali typickou asijskou hru s neskutečně rychlými výměnami. Shao Jieni potvrdila roli mírné favoritky a zařídila třetí bod hostujícího týmu.

Domácí kouč Jaroslav Mikeska ovšem po utkání řekl, že semifinálová série není ještě zdaleka rozhodnutá. „Po prvním čtvrtfinále tady v naší hale jsem říkal, že to byla krutá těsná porážka, protože jsme klidně mohli vyhrát 3:0. A totéž platí i o tomto utkání. Dvakrát soupeřky vyhrály ve zkráceném pátém setu, což je vždy trochu o štěstí. Já věřím, že když si Sakura trochu odpočine a nebude mít za sebou náročnou cestu přes půl zeměkoule, můžeme si opět vynutit zlatý zápas a v něm uspět. Já tomu věřím, protože na to máme.“

Liga mistryň, sezona 2023/2024

Výsledek 1. semifinále

SKST PLUS Hodonín – Etival ASRTT 1:3

Sakura MORIOVÁ – Marie MIGOTOVÁ 2:3 (2,-10,-7,7,-2), Natalia PARTYKOVÁ – SHAO Jieni 2:3 (-8,-8,8,-8,-0), Karin GROFOVÁ – Camelia IACOBOVÁ 3:0 (2,5,7), Sakura MORIOVÁ – SHAO Jieni 1:3 (-8,3,-9,9).