Hodonín vstoupil do finále vítězně

S naprostým přehledem vstoupily do finále play off Extraligy žen hráčky SKST PLUS Hodonín A. Na domácích stolech porazily TT Moravský Krumlov 5:1 a jsou na nejlepší cestě vrátit se na extraligový trůn.


Pohár pro mistra České republiky se vloni po letech stěhoval z Hodonína do nedaleké Břeclavi, ale vše nasvědčuje tomu, že se opět vrátí na místo, kde se jeho ziskem hodonínský klub řadu let pyšní. Přinejmenším úvodní duel finále to jasně naznačil.

Oby týmy nastoupily v očekávaných sestavách a očekávaný byl vlastně i průběh utkání. Zaváhala pouze v úvodu obranářka Markéta Ševčíková, na jejíž hru našla recept maďarská reprezentantka Bernadett Bálintová. Jinak ale bylo utkání plně v režii domácího týmu. Dva body zařídila Natalia Partyková, další dva přidala Karin Grofová a jeden pak Markéta Ševčíková.

Utkání skončilo zajímavou koncovkou, kdy v pořadí šestá dvouhra mezi Karin Grofovou a Jekatěrinou Černavskou byla velmi vyrovnaná, zatímco následující dvouhra mezi Natalií Partykovou a Nikitou Petrovovou, přestože začala o pár minut později, byla jasnou záležitostí domácí hráčky, která vyhrála 3:0. Hostující trenér Jindřich Bíla tedy za stavu 2:2 a 7:6 pro Grofovou duel s Černavskou skrečoval ve prospěch domácí hráčky.

Tohle je zkrátka play off hrané na dvou stolech. Odveta je na programu za týden v sobotu 21. května v Moravském Krumlově.

Extraliga žen, ročník 2021/2022

Výsledek utkání finále play off

SKST PLUS Hodonín A – TT Moravský Krumlov 5:1

Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Bernadett BÁLINTOVÁ 1:3 (7,-8,-7,-12), Natalia PARTYKOVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 3:0 (8,2,9), Karin GROFOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 3:0 (5,7,14), Natalia PARTYKOVÁ – Bernadett BÁLINTOVÁ 3:1 (7,-4,7,4), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 3:0 (4,3,8), Karin GROFOVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 3:2 (10,7,-10,-4,w.o.).

Další program finále play off

Sobota, 21. května

TT Moravský Krumlov – SKST PLUS Hodonín A (2. utkání, 18)

Pátek, 27. května

SKST PLUS Hodonín A – TT Moravský Krumlov (případné 3. utkání, 18)

Kompletní informace o Extralize žen najdete ZDE

KAM DÁL?

související články