Hradec obral dalšího favorita, Budějovice přehrály Ostravu

Zajímavá dvě kola v 1. lize mužů přinesla řadu důležitých soubojů. „Céčko“ Ostravy KST prakticky vzdalo důležitý souboj v boji o udržení s Českými Budějovicemi, když nastoupilo pouze ve třech hráčích. Sokol obral dalšího favorita na postup – pražskou Elizzu.

Dva ze tří největších favoritů soutěže obral Sokol Hradec Králové během posledních dvou hracích víkendů. Nejprve porazil El Niňo 10:8 a nyní remízoval s Elizzou 9:9. Do souboje s aktuálně prvním HB Ostrov nastoupil bez Vlastimila Bubna, čímž situaci celku z Vysočiny významně ulehčil. Bez své jedničky – Štefana Peka – hrála s HB Ostrov také Slavia Praha. I tak byli Pražané v jednu chvíli ve vedení 5:4, jenomže pak se síla a vyrovnanost Havlíčkova Brodu projevila naplno.

Šlágrem kola měl být také souboj na chvostu tabulky, protože České Budějovice a Ostrava se střetly o to, kdo se více vzdálí Brnu na sestupových příčkách. Ostravané však do utkání nenastoupili kompletní, hráli pouze ve třech, a to navíc pouze s jedním hráčem základního kádru. Dle očekávání tak výsledek dopadl jednoznačně pro Jihočechy, kteří se tak absence Martina Hanáka již nemusí tolik obávat.

Moravská Slavia Brno se vytáhla s egyptskou posilou, která pomohla k výhře nad posledním Zlínem. Na Nový Jičín to však nestačilo, a tak Brňané stále okupují předposlední místo. Souboj tabulkových sousedů mezi Hustopečemi a právě Novým Jičínem byl poměrně vyrovnaný, a to až do stavu 6:6. Pak však Jihomoravané ukázali sílu a ukradli následující čtyři dvouhry pro sebe.

Další utkání jsou na programu v polovině února.

související články