Je rozhodnuto! HB Ostrov „B“ vyhraje 1. ligu

Pětihodinová bitva dvou nejlepších týmů 1. ligy definitivně rozhodla o tom, že Havlíčkův Brod druhou nejvyšší českou soutěž vyhraje a postoupí do baráže o Extraligu. V přímém souboji o první místo s El Niněm Praha vyhrál tým z Vysočiny nejtěsnějším poměrem 10:8.

Nejočekávanější zápas druhé poloviny měl naprosto extraligové parametry. Všech devět účastníků, kteří do něj zasáhli, už zaznamenalo výhry i v nejvyšší české soutěži. Největší kvalitu prokázal slovenský reprezentant Jakub Zelinka, který získal plný počet 4,5 bodu. Na straně HB Ostrov byl, možná trochu překvapivě, nejspolehlivější Ondřej Květon, jenž prohrál pouze se zmíněným Zelinkou. 

Důležitý krok k záchraně udělalo „céčko“ Ostravy KST. To si dle papírových předpokladů poradilo s beznadějně posledním Zlínem a aktuálně se díky lepším vzájemným zápasům vyhouplo na pozici zaručující záchranu v soutěži. Brno, které má také 29 bodů, promarnilo dvě obrovské šance zajistit si kýženou 10. příčku. V sobotu prohrálo s Hradcem Králové těsně 8:10 a v neděli vedlo už 9:6 se Slavií Praha. Poslední tři dvouhry ale ovládli Pražané a tím pádem srovnali na 9:9. Brno tedy v posledním dvoukole, kde bude hrát s HB Ostrov a Elizzou Praha musí uhrát k záchraně alespoň o bod víc než Ostrava.

Dobrého výsledku dosáhl Nový Jičín, který přesvědčivě porazil Havířov. Ten sice nastoupil bez své jedničky Adama Štalzera, ale i tak měl sestavu velmi slušnou. Skvělým výkonem se prezentoval Tomáš Sadílek, který neprohrál ani jednu dvouhru. Před posledním hracím víkendem tedy tým z Moravskoslezského kraje živí naději na šesté místo v tabulce. Do souboje o čtvrté místo se zapojily Hustopeče, které doma uhrály dvě přesvědčivá vítězství.

související články