Kodetová se Škaldou v Singapuru tvrdě trénují

Trénují dvakrát či třikrát denně, viděli Hanu Matelovou v jednom zápase kvalifikace na turnaji Smash a sami se tvrdě připravují na skvěle obsazený turnaj WTT Youth Contender. Dvě české naděje Hanka Kodetová a Jan Škalda se rozhodně během dvoutýdenního kempu v Singapuru nenudí.

Do Asie odletěli pod vedením kouče Xu Kaie díky uzavřené dohodě o spolupráci mezi českým a singapurským svazem. A ve Sportovní škole v Singapuru budou trénovat až do poloviny příštího týdne. Pak už se budou soustředit na turnaj.

Trenér Xu Kai je přístupem singapurských hostitelů, kvalitou tréninku a celkovým prostředím nadšen. „Hala není tak veliká jako naše v Havířově, ale pro trénink mládežnických složek je absolutně dostačující. Je tady šestnáct stolů, a hlavně pak kvalitní sparring a skvělí čínští trenéři s obrovskými zkušenostmi. Několik domácích hráčů a hráček přerušilo na pár dnů přípravu a zahráli si kvalifikaci turnaje dospělých Smash Singapur. My jsme se byli jen podívat na zápas Hany Matelové. Kemp je výborně připraven a Hanka i Honza si to tady moc pochvalují,“ říká čínský kouč, který je v Singapuru pochopitelně téměř jako doma.

Sám se v dopoledních hodinách věnuje individuálnímu tréninku obou českých reprezentantů, odpoledne a večer pak spolupracuje s dalšími čínskými trenéry. „Singapurské děti od pondělí do pátku normálně chodí dopoledne do školy a trénink začíná až pak. Ale i tak stihnou dvě intenzivní tréninkové fáze. My máme obrovskou výhodu, že nám domácí trenéři a samozřejmě i hráči vychází maximálně vstříc. To my si určujeme, co chceme trénovat a čemu se chceme věnovat. Oni se nám v tomto směru absolutně podřizují. Hanka Kodetová například trénuje se staršímu chlapci. Jsou samozřejmě o poznání lepší, ale my chceme, aby její trénink a samozřejmě také trénink Honzy Škaldy byl co nejintenzivnější,“ vysvětluje Xu Kai.

O tom, že vše je pro českou dvojici ve Sportovní škole v Singapuru skvěle připraveno, není potřeba hovořit. Oba mají vlastní pokoj, společně chodí s dalšími účastníky kempu jen na snídaně a zbytek stravování řeší individuálně. S ohledem na asijskou kuchyni to není nic neobvyklého. Co je však hlavní, oba se připravují na špičkově obsazený turnaj, který v Singapuru začíná 14. března.

Trenér Xu Kai je rád, že se i na tak mimořádný podnik oba dostali. „Tohle je zásluhou skvělé diplomacie vedení asociace a já jsem přesvědčen, že je to ta nejlepší cesta, jak se nejen mezi evropskou špičku, ale klidně i tu světovou v budoucnu dostat. Ti nejlepší mladí hráči a hráčky potřebují mít co nejvíc tréninkových i herních zkušeností s nejlepšími Asiaty. To, že vyhrajete turnaj někde v Portugalsku, kde budou průměrní soupeři, tak to vám možná zvedne sebevědomí. Ale herně to nic není. Turnaj v Singapuru je stejně kvalitní jako juniorské mistrovství světa. Jsou tady Číňané, Japonci, Korejci a další Asiaté. Každý zápas bude pro českou dvojici obrovskou zkušeností a školou,“ uzavírá.

související články