Lubomír Jančařík začal v Singapuru skvěle

První ze tří českých zástupců na turnaji Singapore Smash 2023 vstoupil do bojů úspěšně. Lubomír Jančařík v kvalifikaci dvouhry mužů porazil Angličana Samuela Walkera 3:0 a postoupil do dalšího kola.

Angličan je na světovém žebříčku o dvě místa za Jančaříkem na 117. pozici a svedl s českým reprezentantem velmi vyrovnaný souboj. Prohrál však všechny tři koncovky a s turnajem se rozloučil. Lubomír Jančařík naopak postoupil do druhého kola v němž ho čeká vítěz zápasu mezi Argentincem Gastonem Altem a zkušeným Rakušanem Danielem Habesohnem.

Druhý český hráč v kvalifikaci dvouhry mužů Tomáš Polanský začne svoji cestu do hlavní soutěže ve středu a jeho prvním soupeřem bude Senegalec Ibrahima Diaw, aktuálně 76. hráč světového žebříčku.

Účast v hlavní soutěži na mimořádně kvalitně obsazeném turnaji má díky svému postavení na světovém žebříčku jistou Hana Matelová, která je nasazená jako 31. hráčka turnaje. Společně se Slovenkou Barborou Balážovou se navíc představí také ve čtyřhře. Hlavní soutěže začnou až v sobotu 11. března.

Singapore Smash patří do kategorie nejvýše hodnocených a dotovaných turnajů na světovém okruhu. Vítězové dvouhry si v obou kategoriích odvezou šek na 100 000 dolarů a k tomu 2 000 bodů do světového žebříčku. Není tedy divu, že konkurence je ještě větší, než na mistrovství svět či olympijských hrách, kde platí přísnější omezení pro počet hráčů a hráček z jednotlivých zemí.

Ve dvouhrách nechybí z absolutní světové špičky prakticky nikdo. Nasazenou jedničkou ve dvouhře mužů je Číňan Fan Zendong a z první dvacítky světového žebříčku v Singapuru není jen Němec Timo Boll. Ve dvouhře žen nechybí z první dvacítky ani jedna hráčka a nasazenou jedničkou je Číňanka Sun Yingsha.

Singapore Smash 2023

Výsledek českého hráče

Kvalifikace dvouhry mužů, 1. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Samuel Walker (Angl.) 3:0 (10,9,11).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

související články