KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

Mistrovství republiky U17 je ve své polovině

Dvoudenní domácí šampionát jednotlivců v Újezdu u Brna má za sebou první hrací den. Známi jsou čtvrtfinalisté dvouhry dorostenců a dorostenek a také již všichni medailisté deblových soutěží. K žádnému velkému překvapení v dosavadním průběhu zatím nedošlo.

Do bojů o medaile ve dvouhrách jdou všichni favorité. Na turnaji schází jednička v této věkové kategorii Jindřich Morávek, který se kvůli nemoci omluvil. Jeho místo zaujal Jan Škalda z SK Dobré a ve dvou úvodních zápasech neztratil ani set. Podobně i ostatně vedou i turnajová dvojka Martin Vaigl z HB Ostrov, trojka Jiří Řeháček z STC Slaný a čtyřka Matyáš Kolečkář z Havířova.

Podobný je vývoj také ve dvouhře dorostenek. Bez zaváhání turnajem prochází Veronika Poláková z HB Ostrov a Hanka Kodetová z Havířova. Její oddílová kolegyně Magdaléna Ščibrániová sice set ztratila, ale rovněž drží naději na medaili, podobně jako Vendula Šichanová z SK Dobré.

Ve čtyřhrách má naději na zisk tří medailí na šampionátu hned několik hráčů a hráček. V semifinále čtyřhry dorostenců jsou nasazené jedničky Martin Vaigl s Jiřím Řeháčkem, stejně jako Matyáš Kolečkář s Martinem Slaným nebo Jan Škalda s Lukášem Lebedou. V soutěži dorostenek jsou hlavními favoritkami Veronika Poláková s Hankou Kodetovou, ovšem z druhé strany pavouka na ně mohou ve finále nastoupit Anna Holejšovská s Vendulou Šichanovou. Smíšená čtyřhra je také naprosto otevřená a určitě nejméně předvídatelná. Vybojují titul Jan Škalda s Hankou Kodetovou, Karel Jedlička s Veronikou Polákovou nebo někdo jiný? Dozvíme se už zítra.

Nedělní program šampionátu začíná v 9.15 hodin právě semifinálovými duely smíšené čtyřhry. Živě ho můžete sledovat na ping-pong.tv ZDE

Průběžné výsledky šampionátu najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete ZDE

související články