NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

O mistrech v kategoriích U13 a U21 rozhodnuto

V havířovském Národním tréninkovém centru skončil dvoudenní šampionát kategorií U13 a U21. Mistrovské tituly ve dvouhrách vybojovali Jakub Kaucký s Hankou Kodetovou v kategorii U13 a Ondřej Morávek s Adélou Brhelovou v kategorii U13.

Jako první stihla v nedělním finálovém bloku zvednout nad hlavou ruku po singlové výhře domácí Hanka Kodetová. Porazila ve finále Veroniku Polákovou z HB Ostrov 3:0 na sety a přidala další zlato do své už nyní velmi bohaté sbírky. Na bronzovém stupínku skončily Klára Hrabicová z Havířova a Jana Vašendová z MH stolní tenis Ostrava.

Čtrnáctiletá Hanka Kodetová už je mistryní ve dvouhře U15, U19 a nově i U21. „Byl to hodně psychicky náročný turnaj. Cítila jsem se v pohodě a chtěla jsem dojít co nejdál. Čekala jsem to ale těžší. Bylo nutné udržet koncentraci na sto procent. To se mi ne vždy dařilo. Třeba když jsem vedla v setu 10:7 a soupeřka srovnala. Hlava prostě vypla. Asi vůbec nejtěžší zápas byl v semifinále s Janou Vašendovou. Bylo to vyrovnané, ale vyhrála jsem důležitou koncovku čtvrtého setu,“ hodnotila své vystoupení na turnaji.

Pak s typickým úsměvem naznačila své plány pro zbytek sezony. „Mám naplánováno hrát všechna domácí mistrovství a chci všechna vyhrát. Konkrétně v kategoriích U15, U17 i U19.“

Zatímco mladá česká reprezentantka v kategorii kadetek už před letošním turnajem věděla, jaké je to být mistrem republiky v mládežnických kategoriích ve dvouhře, Jakub Kaucký se zlaté medaile dočkal poprvé. Ve velmi vyrovnaném a kvalitním finálovém duelu porazil obhájce titulu v této kategorii Víta Kadlece 3:2. „Je to skvělý pocit, první titul, a navíc v kategorii U21. Mám velikou radost. Říkal jsem si před turnajem, že tady chybí dva tři hráči a ten zbytek je hodně vyrovnaný. Známe se přece navzájem už tak dlouho. Prakticky každý zápas byl padesát na padesát. Nejvíc mi dal zabrat Radim Morávek v semifinále, to bylo těžké vítězství. A samozřejmě i finále bylo náročné, takže opravdu mám velikou radost,“ řekl po turnaji.

Nad tím, že se prvního titulu dočkal až v sezoně, kdy opustil svůj mateřský klub na pražské Kotlářce a odešel do zahraničí, jen s úsměvem mávl rukou. „Trénuji stále doma v klubu a zkušenost v třetiligovém německé Kuppingenu je skvělá. Jiné prostředí, jiní spoluhráči. Myslím, že mi tahle změna prospěla, byť tam jezdím jen na zápasy. A od nové sezony zase změním klub, ale zůstanu v zahraničí,“ dodal. Při slavnostním ceremoniálu vedle něho stáli na bronzovém stupínku už zmiňovaný Radim Morávek z TJ Ostrava KST a Dan Janovský ze Sokola Hradec Králové.

Ze zlatých medailí v deblových soutěžích kategorie U21 se radovali Radim Morávek s Martinem Šípem a dvojice HB Ostrov Veronika Poláková, Linda Záděrová.

V mladší kategorii bylo naopak dramatičtější finále dvouhry dívek. Obhájkyně titulu hodonínská Adéla Brhelová tahala od začátku proti Lauře Maršíčkové z Vlašimi za kratší konec provazu. A po prohraném třetím setu se jí draly slzy do očí. Úžasnou bojovností však dokázala průběh zápasu otočit, srovnala nejprve na 2:2 a pak jí najednou byla plná hala. Každý vítězný míček doprovázela mohutným povzbuzováním, a nakonec se slzy smutku změnily v slzy štěstí a radosti.

Ondřej Morávek měl finálový duel s havířovským Oliverem Olejníkem v zásadě stále pod kontrolou. Domácí hráč mu nedal nic zadarmo, prohrál dva sety v koncovkách a byl velmi smutný. Morávek však hrál v Havířově skvěle. Společně s Tobiášem Fabiánem vyhráli čtyřhru chlapců a s Laurou Maršíčkovou se pak radoval i z výhry ve smíšené čtyřhře. Domů si tak hráč Jiskry Strážnice odvezl tři zlaté medaile a poháry pro vítěze.

Mistrovství ČR U13 a U21, Havířov

Výsledky finálového dne

Dvouhra mužů U21, semifinále: Jakub KAUCKÝ (TSV Kuppingen) – Radim MORÁVEK (TJ Ostrava KST) 3:1 (-8,6,12,3), Vít KADLEC (TJ Ostrava KST) – Dan JANOVSKÝ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0 (6,4,3). Finále: Jakub KAUCKÝ – Vít KADLEC 3:2 (-8,6,8,-7,2).

Dvouhra žen U21, semifinále: Veronika POLÁKOVÁ (HB Ostrov) – Klára HRABICOVÁ (SKST Havířov) 3:2 (-10,4,-10,8,6), Hanka KODETOVÁ (SKST Havířov) – Jana VAŠENDOVÁ (MH stolní tenis Ostrava) 3:1 (9,-6,3,13). Finále: Hanka KODETOVÁ – Veronika POLÁKOVÁ 3:0 (9,5,4).

Čtyřhra mužů U21, semifinále: Jakub KAUCKÝ (TSV Kuppingen), Jakub SLAPNIČKA (MS Brno) – Ondřej KVĚTON (HB Ostrov), Adam ŠTALZER (SKST Havířov) 3:1 (-8,6,5,8), Radim MORÁVEK (TJ Ostrava KST), Martin ŠÍP (SK DDM Kotlářka Praha) – Jan ŠKALDA (SK Dobré), Martin VAIGL (HB Ostrov) 3:2 (9,-9,-5,4,2). Finále: Radim MORÁVEK, Martin ŠÍP – Jakub KAUCKÝ, Jakub SLAPNIČKA 3:1 (-8,4,10,5).

Čtyřhra žen U21, semifinále: Veronika POLÁKOVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ (HB Ostrov) – Eliška KOĎOUSKOVÁ, Adéla SAZIMOVÁ (SK Dobré) 3:1 (8,-9,6,7), Anna KLEMPEREROVÁ, Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Hodonín) – Tereza BÁRTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2), Vendula ŠICHANOVÁ (SK Dobré) 3:2 (5,8,-12,-2,10). Finále: Veronika POLÁKOVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ – Anna KLEMPEREROVÁ, Monika PAŘÍZKOVÁ 3:1 (13,6,-7,7).

Dvouhra chlapců U13, semifinále: Martin OLEJNÍK (SKST Havířov) – Vojtěch LAŠTOVKA (KST Zlín) 3:0 (5,5,5), Ondřej MORÁVEK (Jiskra Strážnice) – Tobiáš FABIÁN (TTC F-M) 3:1 (8,7,-5,5). Finále: Ondřej MORÁVEK – Martin OLEJNÍK 3:0 (7,12,11).

Dvouhra dívek U13, semifinále: Laura MARŠÍČKOVÁ (SKST Vlašim) – Adéla BÁRTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:1 (14,-6,11,8), Adéla BRHELOVÁ (SKST Hodonín) – Yveta PLEŠNEROVÁ (SKST Vlašim) 3:1 (7,-11,7,6). Finále: Adéla BRHELOVÁ – Laura MARŠÍČKOVÁ 3:2 (-7,9,-2,5,3).

Čtyřhra chlapců U13, semifinále: Vojtěch LAŠTOVKA (KST Zlín), Martin OLEJNÍK (SKST Havířov) – Filip ČERMÁK (SK Dobré), Daniel SKÁKAL (Montas Hradec Králové) 3:0 (6,3,4), Tobiáš FABIÁN (TTC F-M), Ondřej MORÁVEK (Jiskra Strážnice) – Jáchym BAŠTA (TTC Praha), Filip BEDNÁŘ (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0 (9,13,5). Finále: Tobiáš FABIÁN, Ondřej MORÁVEK – Vojtěch LAŠTOVKA, Martin OLEJNÍK 3:0 (4,7,8).

Čtyřhra dívek U13, semifinále: Adéla BRHELOVÁ (SKST Hodonín), Laura MARŠÍČKOVÁ (SKST Vlašim) – Adéla BÁRTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2), Agáta MUŠKOVÁ (HB Ostrov) 3:0 (9,7,8), Zuzana ONDRÁČKOVÁ (TTC F-M), Ester VYSKOČILOVÁ (SK Dobré) – Ella BUDILOVÁ, Yveta PLEŠNEROVÁ (SKST Vlašim) 3:0 (6,1,13). Finále: Adéla BRHELOVÁ, Laura MARŠÍČKOVÁ – Zuzana ONDRÁČKOVÁ, Ester VYSKOČILOVÁ 3:1 (7,8,-6,5).

Smíšená čtyřhra U13, semifinále: Martin OLEJNÍK (SKST Havířov), Adéla BRHELOVÁ (SKST Hodonín) – Filip HEJKAL, Agáta MUŠKOVÁ (HB Ostrov) 3:1 (2,5,-8,8), Ondřej MORÁVEK (Jiskra Strážnice), Laura MARŠÍČKOVÁ (SKST Vlašim) – Tobiáš FABIÁN, Zuzana ONDRÁČKOVÁ (TTC F-M) 3:0 (6,4,4). Finále: Ondřej MORÁVEK, Laura MARŠÍČKOVÁ – Martin OLEJNÍK, Adéla BRHELOVÁ 3:0 (5,4,8).