O víkendu se bude bojovat o tituly U15

Předposlední individuální domácí šampionát hostí o víkendu pražská Sportovní hala Jižního Města. O tituly budou bojoval kadeti a kadetky v kategorii U15. Zatímco ve dvouhře chlapců bude zlato obhajovat Jan Škalda, loňská mistryně republiky v této kategorii Veronika Poláková už je o kategorii výš.

Hráč SK Dobré bude i letos největším favoritem, což dokázal na nedávném šampionátu U17, který dokázal vyhrát. Bude ve dvouhře nasazenou jedničkou, jeho největšími soupeři budou Lukáš Lebeda z pražské Elizzy, Ondřej Morávek z Jiskry Strážnice a Filip Račák z KST Zlín.

Jasnou favoritkou dvouhry děvčat je havířovská Hanka Kodetová. Vybojovala v letošní sezoně už dva tituly v kategoriích U21 a U17. Je na nejlepší cestě splnit si svůj cíl a ovládnout šampionáty všech mládežnických kategorií. Největšími soupeřkami jí podle nasazení budou Simona Holubová z Hodonína, Tereza Kovaříčková z SK Dobré a Lucie Sýkorová z Plzně.

Na turnaji se představí 56 hráčů a 40 hráček podle nominačních kritérií. Šampionát startuje v sobotu slavnostním zahájením v 9 hodin. Ve stejnou dobu začne také nedělní finálový blok.

Průběžné výsledky najdete ZDE

související články