KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

O víkendu se bude bojovat o tituly U17

Teprve podruhé v historii budou mladí hráči a hráčky bojovat o tituly mistrů republiky v kategorii U17. V této věkové kategorii se sice nekoná žádné mistrovství Evropy ani světa, nicméně je součástí většiny turnajů světového okruhu WTT.

V roce 2022 se poprvé konalo také mistrovství republiky ve Vlašimi, které tehdy ve dvouhrách ovládli Martin Šíp a Helena Sommerová. Letos je jisté, že ani jeden zlatou medaili neobhájí, protože oba už jsou o jednu věkovou kategorii výš.

Šampionát hostí ve dnech 27. a 28. dubna Újezd u Brna a v tamní moderní sportovní hale se jeden z vrcholných domácích podniků ve stolním tenisu bude konat vůbec poprvé. O tituly bude usilovat kompletní domácí špička této věkové kategorie, nikdo z hráčů a hráček v nejvyšší patrech bodovacího žebříčku si tuto akci nenechá ujít.

Ve dvouhře chlapců tak bude zcela jistě největším favoritem nasazená jednička Jindřich Morávek z TJ Ostrava KST, ovšem o konkurenci se mu postarají Jan Škalda z SK Dobré, Martin Vaigl z HB Ostrov nebo v pořadí další hráči jako Jiří Řeháček, Matyáš Kolečkář nebo Martin Slaný.

Ve dvouhře děvčat lze očekávat další prestižní souboj dvou mladých českých reprezentantek Veroniky Polákové z HB Ostrov a Hanky Kodetové z Havířova. Jejich poslední vzájemný zápas ve finále mistrovství republiky U21 vyhrála Kodetová, což je pro její starší soupeřku určitě veliká výzva. Zapomenout však nelze ani na havířovskou Magdalénu Ščibrániovou nebo Vendulu Šichanovou z SK Dobré. Obě mají už dostatek zkušeností z ženské extraligy a určitě budou chtít zabojovat o některou z medailí.

Turnaje ve dvouhrách se zúčastní 56 hráčů a 40 hráček podle nasazovacího žebříčku po posledním Bodovacím turnaji mládeže a na základě dalších nominačních kritériích. Hrát se bude pochopitelně o mistrovské tituly také ve čtyřhrách dorostenců U17 a dorostenek U17 i ve smíšené čtyřhře. Sobotní program začíná v 9.15 hodin, stejně jako nedělní finálový den.

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE

související články