První dvě medaile z Egypt Para Open

Po úspěšném tažení na Spanish Para Open se čeští hendikepovaní stolní tenisté skvěle prezentují také v Egyptě. Na dalším podniku světového okruhu už vybojovali dvě medaile ve dvouhře, a to je ještě čekají soutěže ve čtyřhrách.

Ve třídě MS3 si Petr Svatoš bez větších problémů vybojoval postup do vyřazovacích bojů. Sice prohrál s Egypťanem Khaledem Ramadem 1:3, ale pak porazil Francouze Yoricka Adjala 3:0 a dalšího Egypťana Mamdouha Tamama 3:0, což mu vyneslo první místo ve skupině. V semifinále přehrál domácího Ahmeda Elmahsyho 3:0 a teprve až ve finále nestačil na Francouze Floriana Merriena. Po prohře 1:3 se mohl radovat ze zisku stříbrné medaile.

Také Miroslav Brožek ve třídě MS8 v kvalifikaci uspěl. Prohrál s favorizovaným Francouzem Clementem Berthierem 0:3, pak ale porazil reprezentanta Pobřeží Slonoviny Kouameho Kouadia 3:0 a stejným poměrem přehrál i Badera Nemu z Kuvajtu. V play off postoupil ve čtvrtfinále přes domácího Ahmeda Abouzeida 3:0 a až v semifinále nestačil na Maďara Andrase Csonku. Bronzová medaile je však obrovským úspěchem.

Turnaj v Ismailii pokračuje soutěžemi ve čtyřhrách. Petr Svatoš nastoupí po boku slovenského reprezentanta Borise Trávníčka, Miroslav Brožek bude hrát s Indem Ravinderem Yadavem.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

související články