KONEC

SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Liberec

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 10.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

0:0

Seminář trenérů s Němkou Larou Broichovou

Těsně před Vánoci se v Národním tréninkovém centru v Havířově konal doškolovací seminář pro trenéry všech licencí. Celkem se ho zúčastnilo 51 trenérů a na semináři přednášela úspěšná německá trenérka mládeže Lara Broichová.

O odborný překlad se postaraly Iveta Vacenovská a Renáta Štrbíková. Pro přítomné trenéry bylo velmi zajímavé, že přednáška byla spojena s ukázkou praktických příkladů, jak Lara se svými svěřenci pracuje a jak k přípravě přistupuje.

Vysvětlila svoji trenérskou filozofii „Více nemusí být lepší, lepší je lepší“. Vychází z toho, jak pracovat s motivací hráčů a jak je vychovávat k trvalým úspěchům, jak efektivně využívat čas.

Zdůraznila důležitost komplexního přístupu nejen k zatížení, ale hlavně k využití všech možností podávat opakovaně maximální možné výkony. U svých svěřenců klade důraz na kvalitní spánek, pitný režim, kvalitní stravu, dechová cvičení, střídání teplé a studené sprchy, pohyb na čerstvém vzduchu a omezení práce s mobilem a počítačem na minimum, využívání skutečných sociálních kontaktů místo sociálních sítí.

Prezentovala také svůj přístup ke koučování hráčů, kde považuje za podstatné si uvědomit, že trenér je tam pro hráče, a ne hráč pro trenéra. Pokud chce trenér hráče dobře odkoučovat, musí se na utkání sám dobře připravit, aby se dostal do vlastní rovnováhy, znal svého hráče, znal soupeře a případně také trenéra soupeře.

Seminář měl vysokou kvalitu, což potvrdila například bývalá úspěšná česká reprezentantka a dnes trenérka Marie Hrachová. „Nejlepší seminář, který jsem za dlouhá léta své trenérské kariéry navštívila. Cenné byly hlavně praktické ukázky, jak Lara se svými svěřenci pracuje“. A slovy chvály nešetřily ani další účastnice. Například trenérka Monika Hanušová byla doslova nadšená. „Takto si představuji přístup k tréninku, strašně mě to bavilo, mám k probíraným tématům velmi blízko.“ Svůj názor přidala také Iveta Vacenovská. „Za mne skvělý seminář. Asi bych si to více užila jen jako divák, ale souhlasím, že všechny body od Lary byly přínosem, a především z praxe vyzkoušené.“

Pro velký úspěch proto Trenérsko-metodická komise připravuje celou prezentaci Lary Broichové zpracovat formou miniseriálu, několik kratších částí, které by byly zveřejněny na metodickém webu.

Foto: Marco Steinbrenner, www.tischtennis.de

související články