Senzace, Matelová bude hrát na MS o medaili

Je to jeden z nejlepších výsledků posledních let pro český stolní tenis. Hana Matelová se slovenskou spoluhráčkou Barborou Balážovou postoupily na mistrovství světa v Durbanu do čtvrtfinále čtyřhry a budou hrát o medaili.

V osmifinále porazil česko-slovenský pár asijskou dvojici z Hongkongu Lee Ho Ching, Ng Wing Lam 3:1 na sety. Na své soupeřky ve čtvrtfinále si budou muset obě hráčky počkat až do středy, změří síly s vítěznou dvojicí zápasu mezi Huang Yi-Hua, Chen Szu-Yu z Taiwanu a Japonkami Miyu Nagasikiová, Miyuu Kiharová.

„Byl to jeden z nejlepších zápasů, které jsme spolu vůbec odehrály. Moc si tohoto vítězství vážíme,“ řekla po osmifinálové výhře Hana Matelová. „Je to bomba a navíc věříme, že můžeme na výkon v posledních dvou a půl setech ještě navázat. Zvládly jsme zápas skvěle takticky. Samozřejmě, prohrávaly jsme 0:1 a 2:7 ve druhém setu, ale pak se to lámalo. Soupeřka tam zkazila ping, tam zkazila servis, já jsem dala flip, Baška dala nějaký dobrý balon a najednou jsme se chytly. Pak jsme začaly hrát to, co jsme chtěly a co na soupeřky platilo. Navíc si myslím, že mladší ze soupeřek, ta levačka, neunesla tíhu okamžiku. Jak říkám, za nás super výkon a máme den na to, abychom se připravily na boj o medaili,“ dodala.

Ve dvouhře už Hana Matelová na šampionátu dohrála, na světovou dvojku Číňanku Wang Manyu ve druhém kole jednoduše nestačila. A podobné to bylo také v případě česko-slovinského páru Tomáš Polanský, Darko Jorgič ve čtyřhře mužů. Také oni proti čínským soupeřům neuspěli.

Foto: worldtabletennis.com

Mistrovství světa jednotlivců, Durban

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen, 2. kolo: Wang Manyu (Čína) – Hana MATELOVÁ 4:0 (3,4,5,7).

Čtyřhra mužů, osmifinále: Lin Shindong, Lin Gaoyuan (Čína) – Tomáš POLANSKÝ, Darko Jorgič (Slovin.) 3:0 (4,3,3)

Čtyřhra žen, osmifinále: Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) – Lee Ho Ching, Ng Wing Lam (Hongkong) 3:1 (-5,9,9,4).

Kompletní výsledky najdete ZDE

související články