Jen co skončil v katarském Dauhá turnaj kategorie Feeder, hlásí se o slovo o stupeň vyšší kategorie Contender. A tentokrát bude ve hře hned šest českých hráčů a hráček. K Haně Matelové, Tomáši Polanskému a Jiřímu Martinkovi se přidají Lubomír Jančařík, Pavel Širuček a Zdena Blašková.
Jistotu účasti v hlavní soutěži dvouhry má pouze Hana Matelová, ostatní čeká od pátku kvalifikace. Podobné je to i ve čtyřhře, kde česká ženská jednička společně se Slovenkou Barborou Balážovou patří mezi nasazené, ostatní páry budou o postup muset zabojovat.
WTT Contender Doha 2022
Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci
Dvouhra mužů, 1. kolo: Jiří MARTINKO – Li Hsin-Yu (Taiwan), 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Filip Zeljko (Chorv.)/Mihai Bobocica (It.), Tomáš POLANSKÝ – Ahmad Khalil Al-Mohannadi (Kat.)/Batuhan Ulucak (Tur.), Lubomír JANČAŘÍK – Dimitrije Levjac (Srb.)/Manav Vikas Thakkar (Ind.).
Dvouhra žen, 1. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Selena Selvakumarová (Ind.).
Čtyřhra mužů, 1. kolo: Lubomír JANČAŘÍK, Jiří MARTINKO – Ahmed Saadavi (Kat.), Aboubaker Bourass (Tunis), Tomáš POLANSKÝ, Pavel ŠIRUČEK – Alexander Chen, David Serdaroglu (Rak.).
Čtyřhra žen, 1. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ, Rachel Moretová (Švýc.) – Tamolwan Khetkhuanová, Jinnipa Sawettabutová (Thajsko).
Kompletní informace o turnaji najdete ZDE