Šest cenných kovů přivezli Češi ze Spanich Para Open

Ke třem bronzům z jednotlivců přidala tři družstva stříbrné medaile.

Velmi úspěšní byli čeští hendikepovaní stolní tenisté na letošním ročníku ITTF Costa Brava Spanish Para Open. V soutěžích jednotlivců vybojovali tři bronzové medaile, další tři stříbrné přidali v soutěžích družstev.

Do semifinále ve dvouhře kategorie TT 4 postoupil Jiří Žák. Do finále nepřešel přes hrající legendu Tommyho Urhauga z Norska, když mu vzdoroval pouze jeden set. Daniel Horut v kategorii TT 7 svedl vyrovnanou bitvu s velmi dobře hrajícím mladým soupeřem z Polska Michalem Deigslerem, ale na postup do finále to také nestačilo. Rovněž Tibor Chmela v kategorii TT 10 dělal vše, co bylo jeho v silách a herních možnostech, ale Igor Misztal z Polska potvrdil své kvality a Tibora do finále rovněž nepustil.

Z týmových soutěží se našim hráčům podařilo vytěžit tři stříbrná umístění, když ke zlatému kovu vždy kousek chyběl. Jiří Žák se spoluhráčem Semem Roelofsem z Nizozemska vybojovali stříbrné medaile ve sloučených kategoriích TT 4 – 5. Daniel Horut se Zbyňkem Lambertem a Kristiánem Jelínkem ve sloučených kategoriích TT 6 – 7 ve finále podlehli favorizované polské dvojici Maksym Hubert Chudzicki a Michal Deigsler. David Půlpán s Vítem Špalkem v kategorii TT 9 se museli ve finále sklonit před uměním Andera Cepase a Juana Bautisty Pereze Gonzaleze.

Kompletní výsledky najdete ZDE

související články