Smíšené družstvo U13 ve hře o medaile

Ve skvělých výkonech pokračuje na turnaji 2022 Europe Under 13 Challenger v Podgorici české smíšené družstvo. Po výhře v základní skupině zvládlo stejně bravurně i druhou fázi turnaje a postoupilo do semifinále.


Kvarteto Jan Škalda, Jakub Kabelka, Hanka Kodetová a Tereza Kovaříčková si ve skupině poradilo nejprve s Itálií 4:1. V úvodním mixu sice mladí čeští reprezentanti poprvé na turnaji zaváhali, ale pak vyhráli všechny čtyři dvouhry. Souboj s Anglií skončil rovněž výsledkem 4:1, bod soupeři získali, když Hanka Kodetová nenastoupila do dvouhry proti Sienně Jehtaové.

V semifinále čeká mladý český výběr velmi silné Rumunsko. To sice svedlo v základní skupině veliký boj s Polskem a vyhrálo těsně 3:2, jenže Poláci patří také k velikým favoritům na medaili. Pak už se oba týmy bez problémů probojovaly do semifinále. Čtveřici adeptů na celkové vítězství doplní Švédsko, s nímž se pro změnu utkali v základní skupině Češi.

Současně se závěrem soutěže smíšených družstev se v Podgorici v sobotu rozehrají také základní skupiny ve dvouhrách chlapců i děvčat. I v nich pochopitelně nebudou chybět čeští hráči a hráčky.

Foto: ettu.org

2022 Europe Under 13 Challenger, Podgorica

Výsledky českých hráčů a hráček

Soutěž smíšených družstev

Fáze 2, skupina I: Anglie – ČESKÁ REPUBLIKA 1:4. Abraham Sellado, Sienna Jethaová – Jan ŠKALDA, Hanka KODETOVÁ 0:3 (-5,-8,-6), Eva Ecclesová – Tereza KOVAŘÍCKOVÁ 1:3 (-9,-4,7,-2), Kasper Piwowar – Jakub KABELKA 0:3 w.o., Sienna Jethaová – Hanka KODETOVÁ 3:0 w.o., Abraham Sellado – Jan ŠKALDA 0:3 (-3,-4,-6). ČESKÁ REPUBLIKA – Itálie 4:1. Jan ŠKALDA, Hanka KODETOVÁ – Danilo Dmitri Misceo, Marina Misceová 0:3 (-7,-5,-8), Tereza KOVAŘÍCKOVÁ – Azzurra Marinelliová 3:0 (8,7,0), Jakub KABELKA – Francesco Trevisan 3:2 (5,-5,-8,8,7), Hanka KODETOVÁ – Marina Misceová 3:0 (2,12,9), Jan ŠKALDA – Danilo Dmitri Misceo 3:0 (9,7,8).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

související články