Startuje finále Extraligy žen

Po dramatickém průběhu úvodního finále Extraligy mužů se o slovo hlásí také závěrečný souboj o titul v soutěži žen. Nejúspěšnější klub posledních let SKST PLUS Hodonín, který vloni prohrál boj o zlato s Břeclaví, vyzve letos TT Moravský Krumlov.


A podobně jako u mužů půjde o duel dvou nejlepších družstev základní části. Tentokrát je ovšem favorit poměrně jasný. Tým Hodonína disponuje velmi silným kádrem, proti kterému to nebudou mít hráčky Moravského Krumlova vůbec jednoduché.

Polka Natália Partyková v letošním ročníku prohrála jen jednu dvouhru a rovných čtyřicet jich vyhrála, obranářka Markéta Ševčíková má také úctyhodnou bilanci 56/5. Tento neúspěšnější pár sezony navíc pro play off doplnila zkušená reprezentantka Karin Grofová, která se vrátila za stoly krátce po narození syna a její forma má jednoznačně stoupající tendenci. V záloze je připravena juniorka Linda Záděrová.

Hodonín v základní části své soupeřky porazil 6:2 a 6:4, ovšem druhé utkání odehrál s mladší žákyní Simonou Holubovou v sestavě. Ani tak ovšem trojici Bernadett Bálintová, Jekatěrina Černavskaja a Nikita Petrovová nelze podceňovat. Moravský Krumlov letos vyhrál Superligu, postoupil v evropském poháru Europe Trophy do Grand finále a v play off extraligy si bez větších problémů poradil s TJ Ostrava KST a v semifinále pak také Havířovem.

Úvodní utkání série je na programu dnes od 18 hodin v Hodoníně a živě ho můžete sledovat na klubovém streamu na ping-pong.tv.

Foto: facebook/SKST Hodonín

Extraliga žen, ročník 2021/2022

Program finále play off

Pátek, 13. května

SKST PLUS Hodonín A – TT Moravský Krumlov (1. utkání, 18)

Sobota, 21. května

TT Moravský Krumlov – SKST PLUS Hodonín A (2. utkání, 18)

Pátek, 27. května

SKST PLUS Hodonín A – TT Moravský Krumlov (případné 3. utkání, 18)

Kompletní informace o Extralize žen najdete ZDE

KAM DÁL?

související články