Štěpán Brhel se ve Wladyslawowu dostal nejdál

V polském Wladyslawowu vyvrcholil turnaj WTT Youth Contender, na němž startovalo hned několik českých hráčů a hráček. Ve dvouhrách kategorie U19 se nejdál dostal Štěpán Brhel, který vypadl až v osmifinále.

V play off si zahráli všichni čtyři čeští junioři a společně s nimi také juniorka Helena Sommerová. Jediný Štěpán Brhel však dokázal vyhrát nad Švédem Alestedtem a postoupil mezi šestnáct nejlepších. V osmifinále prohrál s Italem Vallinem.

Jindřich Morávek nestačil už v prvním kole na Poláka Rafala Formelu, Jakub Makara ve druhém na nejvýše nasazeného hráče soutěže Poláka Mateusze Zalewského a Vít Kadlec prohrál s Italem Giacomem Allegranzou. Helena Sommerová pak podlehla v prvním kole Francouzce Agathe Avezouové.

WTT Youth Contender Wladyslawowo

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra chlapců U19

Hlavní soutěž, 1. kolo: Rafal Formela (Pol.) – Jindřich MORÁVEK 3:0 (5,5,2). 2. kolo: Mateusz Zalewski (Pol.) – Jakub MAKARA 3:0 (2,5,3), Giacomo Allegranza (It.) – Vít KADLEC 3:1 (6,10,-8,9), Štěpán BRHEL – Peter Alestedt (Švéd.) 3:1 (3,4,-9,6). Osmifinále: Federico Vallino (It.) – Štěpán BRHEL 3:2 (11,-5,-8,8,8).