KONEC

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

ŽIVĚ

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

Tréninkový kemp v Havířově má vysokou kvalitu

Za stoly tvrdě trénuje nejen čeká jednička Hana Matelová, ale obě hráčky, které si v minulém týdnu vybojovaly nominaci na ME do Varšavy, tedy Zdena Blašková s Karolínou Mynářovou.

Už jen tři týdny zbývají do začátku evropského šampionátu jednotlivců ve Varšavě. Většina ligových soutěží už skončila, není tedy divu, že pozvání na společný přípravný kemp do Národního tréninkového centra v Havířově přijali reprezentační trenéři Polska a Rakouska, stejně jako několik dalších hráčů a hráček ze zahraničí. Kemp začal v pondělí večer a skončí v pátek 4. června.

Trenér mužského českého národního týmu Josef Plachý naopak postrádá Tomáše Polanského, kterého ještě čeká finále Bundesligy. Oba olympionici Pavel Širuček a Lubomír Jančařík však mají skvělý sparring. Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Daniel Habesohn, Andreas Levenko či mladý Izraelec Tal Israeli dokonale prověří formu všech českých hráčů. „Jsem rád, že se takhle můžeme před prvním vrcholem sezony sejít a společně potrénovat. Trenéři Polska a Rakouska mi oba říkali, že se jim prostředí v havířovské hale líbí a jsou tady velmi spokojeni. Cílem je podobné akce pořádat v našem centru častěji. Společně s námi trénují i mladší kluci, Šimon Bělík, Ondřej Květon nebo Radim Bako. Pro ně je to taky obrovská škola,“ říká trenér české mužské reprezentace Josef Plachý.

A v podobném duchu si pochvaluje přípravu i jeho kolega od ženské reprezentace Petr Nedoma. Za stoly tvrdě trénuje nejen čeká jednička Hana Matelová, ale obě hráčky, které si v minulém týdnu vybojovaly nominaci na ME do Varšavy, tedy Zdena Blašková s Karolínou Mynářovou. Společnost jim dělají nejen další české hráčky, ale národní tým Polska a také Francouzka Marie Migotová. „Jakákoliv možnost mezinárodní konfrontace je v tuto chvíli vítaná. Dlouho jsme kvůli pandemii nemohli trénovat vůbec nebo jen v omezené míře mezi sebou. Tohle je velmi důležité oživení tréninkového procesu. Samozřejmě, že už vše směřujeme k mistrovství Evropy. Chceme nacvičovat čtyřhry, hlavně pak náš jediný mix, který se na šampionátu představí. Hrát budou spolu Hanka Matelová a Luboš Jančařík,“ dodal Petr Nedoma.

související články