KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 10.05.2024 / 18:00

KONEC

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

Tři medaile z PARA turnaje v Lašku

Po dvou turnajích PARA stolního tenisu v Řecku a Černé Hoře, které byly zařazeny do kategorie ITTF Fa20, se tento týden hrál ve slovinském Lašku turnaj vyšší kategorie Fa40. Startovalo na něm hned šest českých hráčů a hráček, bronzové medaile si domů vezou Filip Nacházel a Denisa Macurová.

V kategorii MS2 postoupil Jiří Suchánek bez porážky ze základní skupiny do hlavní soutěže. Tam už ale bohužel nestačil na Slováka Martina Ludrovského a po prohře 2:3 byl vyřazen. Zahrál si i debla MD4 společně se Španělem Miguelem Angelem Toledou. V prvním kole vypadli po prohře 2:3 s japonskou dvojicí Masanori Uno, Mitsuhiro Matsuo.

Výrazný úspěch nezaznamenal ani v kategorii MS3 Petr Svatoš. I on postoupil do vyřazovacích bojů, ovšem v prvním kole nestačil na Yuttajaka Glinbanchuena z Thajska a prohrál s ním 1:3.

Z medaile se ve dvouhře MS4 naopak radoval Filip Nacházel. Po postupu do vyřazovací fáze turnaje porazil postupně Číňana Guo Xingyuana 3:1, Turka Nesima Turana 3:2 a až v semifinále ho zastavil Korejec Kim Young-gun. Prohra 0:3 i tak znamenala zisk bronzové medaile.

Daniel Horut ve dvouhře MS7 nepostoupil ze skupiny. Ze tří zápasů vyhrál jen jediný a obsadil třetí místo. A poslední český zástupce mezi muži Ivan Karabec z druhého místa ve skupině postoupil do play off dvouhry MS10, kde v prvním kole prohrál s Japoncem Mahiro Funayamou 0:3. Ve čtyřhře MD18 Horut s Karabcem prohráli v prvním kole rovněž s japonským párem Kayo Iwabuchi, Abe Hayuma 1:3.

V soutěži žen ve dvouhře WS11 měla Denisa Macurová k postupu do hlavní soutěže blízko, jenže nakonec při rovnosti bodů se dvěma soupeřkami doplatila na horší poměr setů. Vše si vynahradila v deblech. Ve smíšené čtyřhře XD22 společně s Francouzem Lucasem Edouardem Creangem vyřadili v prvním kole francouzský pár Antoine Zhao, Lea Ferneyová 3:1 a postoupili do semifinále. Tam prohráli s polskou dvojicí Maciej Machajew, Ewa Cychowska 0:3. Ve čtyřhře žen WD22 hrálo jen pět párů v jedné skupině. Denisa Macurová s Ukrajinkou Natalyí Kosminovou prohrály dva zápasy a obsadily konečné třetí místo.

Kompletní výsledky turnaje v Lašku najdete ZDE

související články