Ulm opět potvrdil svoji dominanci

Ani v odvetě utkání hlavní fáze Ligy mistrů se nepodařilo hráčům HB Ostrov Havlíčkův Brod zkomplikovat týmu TTC Neu Ulm cestu za další výhrou. Německý favorit vyhrál 3:0 a je ve skupině B bez porážky první.

Oba trenéři udělali oproti úvodnímu duelu jednu změnu v sestavě. Zatímco Tomáš Demek poslal místo Tomáše Treglera do boje Tomáše Martinka, kouč Ulmu Dmitrij Mazunov místo Maksima Grebneva nasadil zkušeného Quadri Arunu. Na výsledku se ovšem nic moc nezměnilo.

Podobně jako v Havlíčkově Brodě hráči německého klubu dominovali, sice ztratili dva sety, ale jinak byli suverénní. Pro českého mistra a také fanoušky, kteří ho do Německa doprovázeli, byl ovšem bezpochyby zážitek si proti tak skvělému soupeři zahrát.

Nejprestižnější klubová soutěž pokračuje i příští týden, kdy hraje svá dvě domácí utkání SKST TESLA Batteries Havířov. Už v pondělí hostí francouzský AS Pontoise Cergy, ve čtvrtek pak přivítá německý 1. FC Saarbrücken TT.

Liga mistrů, sezona 2023/2024

Výsledek utkání 2. fáze

TTC Neu Ulm – HB Ostrov 3:0

Dimitrij OVTCHAROV – David REITŠPIES 3:1 (9,-8,8,5), Truls MOREGARD – Tomáš MARTINKO 3:0 (6,8,8), Quadri ARUNA – Pavel ŠIRUČEK 3:1 (8,-7,5,13).

Další utkání českých klubů ve 2. fázi

Pondělí, 20. listopadu

SKST TESLA Batteries Havířov – AS Pontoise Cergy (18)

Čtvrtek, 23. listopadu

SKST TESLA Batteries Havířov – 1. FC Saarbrücken TT (18)

Pátek, 1. prosince

HB Ostrov – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (18)

Úterý, 5. prosince

AS Pontoise Cergy – SKST TESLA Batteries Havířov (19.30)

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

Fotogalerii Ligy mistrů a Evropského poháru najdete ZDE

související články