KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 10.05.2024 / 18:00

KONEC

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

Úspěch na Montenegro Para Open

Šestice českých stolních tenistů startovala na turnaji ITTF Montenegro Para Open 2022 v Podgorici a vybojovala celkem tři medaile. Ve dvouhře třídy MS7 obsadil Daniel Horut třetí místo, ve čtyřhře bronz vybojovali ve třídě MD14 Vít Špalek a Petr Hnízdo, stříbro si z této soutěže odvezou Daniel Horut se Zbyňkem Lambertem.


První polovina turnaje patřila tradičně dvouhrám. Ve třídě MS6 nepostoupil Petr Hnízdo ze základní skupiny, když oba své zápasy prohrál. Kristian Jelínek ve stejné kategorii po prohraném prvním zápase ve skupině ze soutěže odstoupil.

Ve třídě MS7 se nepodařilo postoupit ani Zbyňku Lambertovi, který zaznamenal rovněž dvě prohry, výborně si však vedl zkušený Daniel Horut. Po dvou výhrách a jedné prohře postoupil do hlavní soutěže, kde ve čtvrtfinále porazil Slováka Miroslava Jambora 3:0. V semifinále sice prohrál s Polákem Michalem Deigslerem 2:3, ale vybojoval první českou medaili na turnaji.

To bylo z českého pohledu v soutěži ve dvouhře vše, protože Miroslav Brožek ani Vít Špalek ve třídě MS8 na cenný kov nedosáhli. Brožek, podobně jako Horut, postoupil ze základní skupiny z druhého místa díky dvěma výhrám a jedné porážce, ale v play off vypadl už v osmifinále s Norem Steffenem Salomonsenem. Vít Špalek vyhrál v základní skupině všechny tři zápasy a byl nasazen přímo do čtvrtfinále. Zápas o medaili však prohrál s Chorvatem Bornou Zohilem 0:3.

Další cenné kovy ovšem na konto české výpravy přibyly ve čtyřhře. Ve třídě MD14 postoupily do semifinále hned dva české páry a mezi sebou bojovaly o postup do finále. Zkušenější Daniel Horut se Zbyňkem Lambertem porazili dvojici Vít Špalek, Petr Hnízdo 3:1 a postoupili do souboje o titul. V něm už nestačili na německo-rumunskou dvojici Thomas Rau, Bobi Simion, ale z turnaje si odvezou stříbrné medaile. Miroslav Brožek s Kristianem Jelínkem ve stejné soutěži nepostoupili ze základní skupiny.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

související články