KONEC

SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Liberec

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 10.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

Úvodní den přinesl v Havířově několik překvapení

V havířovském Národním tréninkovém centru skončil úvodní hrací den mistrovství republiky kategorií U13 a U21. Známí už jsou všichni medailisté ve starší kategorii, v mladší jsou dvouhry a smíšená čtyřhra teprve ve čtvrtfinále.

Obhájce mistrovského titulu v kategorii U21 Vít Kadlec z TJ Ostrava KST je stále ve hře. Ve čtvrtfinále svedl pětisetový souboj s Matyášem Lebedou ze Sokola Hradec Králové, ovšem právě v rozhodujícím dějství předvedl parádní výkon. Jeho soupeři v boji o zlato budou Jakub Kaucký z TSV Kuppingen, Dan Janovský z Hradce Králové a jeho oddílový kolega Radim Morávek.

Ve dvouhře žen U21 si medaile mezi sebou rozdělí Veronika Poláková z HB Ostrov, Klára Hrabicová a Hanka Kodetová z Havířova a Jana Vašendová z MH stolní tenis Ostrava. Obhájkyně titulu Tereza Bártová se nedostala ze skupinové fáze do play off, ve čtvrtfinále vypadla také nasazená jednička Helena Sommerová.

Ve čtyřhře mužů U21 si výhrou ve čtvrtfinále zajistily medaile oba nejvýše nasazené páry. Ondřej Květon z HB Ostrov společně s Adamem Štalzerem ztratili jeden set, ovšem turnajové dvojky Radim Morávek z TJ Ostrava KST s Martinem Šípem z pražské Kotlářky svedly pětisetovou bitvu s domácím párem Jaroslav Bača a Matyáš Kolečkář. Ve čtyřhře žen U21 došlo k velikému překvapení, když nedávné mistryně republiky v kategorii žen Klára Hrabicová s Janou Vašendovou prohrály s hodonínským párem Anna Klempererová, Monika Pařízková. První nasazený pár Veronika Poláková s Lindou Záděrovou z HB Ostrov měly volný los.

V mladší kategorii si ve dvouhře chlapců rovněž vedou suverénně dva největší favorité. Havířovský Oliver Olejník i Ondřej Morávek z Jiskry Strážnice prozatím turnajem prochází bez větších problémů a totéž platí i o dvou největších favoritkách dvouhry děvčat. Laura Maršíčková z Vlašimi a Adéla Brhelová z Hodonína neztratily na turnaji zatím ani set.

V deblových soutěžích postoupili do závěrečných bojů také největší favorité. Ti nejlepší jsou ve hře dokonce ve všech třech soutěžích, do nichž mohli zasáhnout. Šampionát vyvrcholí nedělním programem, který startuje v 9 hodin.

Průběžné výsledky najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete ZDE

související články