NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

V Havířově skončily soutěže chlapců

Na turnaji WTT Youth Contender v Havířově skončily všechny soutěže ve dvouhrách chlapců. Vítězem v kategorii U11 se stal Rakušan Louis Fegerl, dvouhru U15 vyhrál Polák Patryk Zyworonek a dvouhru U19 jeho krajan Mateusz Zalewski.

V žádné z kategorií se do závěrečných bojů o pohárové trofeje bohužel neprobojoval ani jeden z českých hráčů. V nejstarší kategorii přitom do hlavní soutěže postoupilo hned deset juniorů. Většina z nich bohužel vypadla hned v úvodním kole. Postoupilo pouze kvarteto Martin Šíp, Ondřej Květon, Šimon Bělík a Bořek Otáhal.

Ten skončil hned v kole druhém a do osmifinále tak postoupily tři české naděje. Tam ovšem poměrně tvrdě narazily na kvalitu svých soupeřů. Martin Šíp neuhrál ani set proti Francouzi Clementu Laine-Champinovi, stejně dopadl i Ondřej Květon s hráčem Hongkongu Yiu Kwan To. Pouze Šimon Bělík držel s polským reprezentantem Alanem Kulczyckim krok. Vyhrál první set a v tom druhém měl navíc setbol. Nevyužil ho, set prohrál a pak už převzal iniciativu jeho polský soupeř. Zápas vyhrál 3:1 a postoupil mezi osm nejlepších.

V kategorii U15 to bylo hodně podobné. Z pětice českých hráčů se do druhého kola dostali Karel jedlička, Jan Škalda a Matyáš Kolečkář. Pouze Jedlička vyhrál i další zápas a také on skončil v osmifinále. Svedl vyrovnaný souboj s Yau Kwan Tingem z Hongkongu, jenže v pěti setech nakonec prohrál.

V nejmladší kategorii U11 do hlavní soutěže nepostoupil žádný český hráč. O úspěch na turnaji se tak budou muset pokusit děvčata nebo mixy. Ty jsou na programu ve čtvrtek. V kategorii U19 bude ve hře pět dvojic s českým zastoupením, v kategorii U15 čtyři. V pátek pak začnou soutěže ve dvouhrách v kategoriích U13 a U17.

WTT Youth Contender Havířov 2023

Výsledky vyřazovacích kol

Dvouhra chlapců U19

1. kolo: Sid Naresh (USA) – Štěpán BRHEL 3:0 (9,9,7), Chan Baldwin Ho Wah (Hongkong) – Jan PISÁR 3:0 (3,5,8), Martin ŠÍP – Peter Alestedt (Švéd.) 3:1 (7,-9,7,3), Brin Vovk Petrowski (Slovin.) – Daniel KOŠŤÁL 3:2 (-2,12,9,-6,9), Sohan Joseph Gilles (Fr.) – Jindřich MORÁVEK 3:0 (7,10,8), Ondřej KVĚTON – Alessi Massart (Bel.) 3:1 (-6,9,6,0 INJ), Bořek OTÁHAL – Samuel Arpáš (Sloven.) 3:0 (9,9,0), Yoan Velichkov (Bul.) – Matyáš LEBEDA 3:0 (5,8,8), Šimon BĚLÍK – Pylyp Koloidenko (Ukr.) 3:0 (5,6,8), Mykyta Zavada (Ukr.) – Vít KADLEC 3:1 (-11,2,9,7). 2. kolo: Martin ŠÍP – Luka Zlatkov (Chorv.) 3:1 (14,-9,8,9), Ondřej KVĚTON – Zheniong Liu (Rak.) 3:1 (5,12,-9,10), Šimon BĚLÍK – Yoan Velichkov (Bul.) 3:1 (6,-11,10,6), Alan Kulczycki (Pol.) – Bořek OTÁHAL 3:0 (9,5,5). Osmifinále: Clement Laine-Campino (Fr.) – Martin ŠÍP 3:0 (6,8,3), Yiu Kwan To (Hongkong) – Ondřej KVĚTON 3:0 (4,8,4), Alan Kulczycki (Pol.) – Šimon BĚLÍK 3:1 (-8,11,8,7). Semifinále: Louis Laffineur (Bel.) – Clement Laine-Campino (Fr.) 3:2 (6,4,-7,-6,2), Mateusz Zalewski (Pol.) – David Szantosi (Maď.) 3:1 (6,-10,9,5). Finále: Mateusz Zalewski (Pol.) – Louis Laffineur (Bel.) 3:1 (6,-9,4,5).

Dvouhra chlapců U15

1. kolo: Karel JEDLIČKA – Jakub Dobosz (Pol.) 3:1 (9,4,-9,6), Jan ŠKALDA – Zeteny Lindner (Maď.) 3:0 (7,5,8), Nathan Pilard (Fr.) – Tadeáš VRŠOVSKÝ 3:0 (9,5,3), Jan Mrugala (Pol.) – Martin SLANÝ 3:0 (10,4,7), Matyáš KOLEČKÁŘ – Oliver Fekadli Mankowski (It.) 3:0 (6,6,9). 2. kolo: Karel JEDLIČKA – Francesco Trevisan (It.) 3:1 (11,-9,2,3), Nazarii Solodkij (Ukr.) – Jan ŠKALDA 3:2 (8,7,-8,-7,8), Matej Haspel – Matyáš KOLEČKÁŘ 3:2 (6,-8,-6,10,7). Osmifinále: Yau Kwan Ting (Hongkong) – Karel JEDLIČKA 3:2 (5,-7,9,-9,7). Semifinále: Patryk Zyworonek (Pol.) – Yau Kwan Ting (Hongkong) 3:1 (8,7,-6,5), Mateusz Sakowicz (Pol.) – Matej Haspel (Něm.) 3:1 (-7,4,8,3). Finále: Patryk Zyworonek – Mateusz Sakowicz (oba Pol.) 3:0 (8,8,9).

Dvouhra chlapců U11

Semifinále: Louis Fegerl (Rak.) – Nasser Almarri (SAE) 3:0 (6,4,3), Stefan Bonchev (Ir.) – Wojciech Flaumenhaft (Pol.) 3:0 (9,6,10.). Finále: Louis Fegerl (Rak.) – Stefan Bonchev (Ir.) 3:2 (-11,-4,8,5,7).