V Otočci skončili Jančařík i pár Záděrová, Blašková

Do závěrečných bojů na turnaji WTT Feeder ve slovinském Otočci už žádný z českých hráčů a hráček nezasáhne. Lubomír Jančařík prohrál po velmi vyrovnaném souboji s Portugalcem Joao Geraldem 2:3, deblový pár Linda Záděrová, Zdena Blašková nestačila na korejskou dvojici Kim Hayeong, Lee Eunhyee.

Zápas čerstvého mistra republiky s Geraldem byl mimořádně vyrovnaný. Jančařík vyhrál první set a také ve druhém dějství měl jeden setbol. Nevyužil ho a dovolil soupeři srovnat. Ještě větší šanci na postup do osmifinále měl ve třetím setu, kdy už vedl 7:2. Jenže málo vídanou sérií devíti bodů za sebou se do vedení dostal Portugalec.

Lubomír Jančařík se pochopitelně nevzdal a v koncovce vyhrál čtvrtý set. V tom pátém měl za stavu 10:9 mečbol, bohužel ho nevyužil a jeho soupeř nakonec zápas dotáhl do vítězného konce.

Český deblový pár Linda Záděrová, Zdena Blašková ve čtvrtfinále rovněž sehrál s Korejkami vyrovnaný souboj, ale prohrál koncovky třetí a čtvrtého setu a s turnajem se rozloučil.

WTT Feeder Otočec

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 2. kolo: Joao Geraldo (Portug.) – Lubomír JANČAŘÍK 3:2 (-8,11,7,-8,10).

Čtyřhra žen, čtvrtfinále: Kim Hayeong, Lee Eunhyee (Kor.) – Linda ZÁDĚROVÁ, Zdena BLAŠKOVÁ 3:1 (12,-8,8,9).