SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

V Singapuru postupují oba Češi

Po Lubomíru Jančaříkovi se povedl úvodní zápas kvalifikace dvouhry mužů na turnaji Singapore Smash 2023 také Tomáši Polanskému. Porazil 76. hráče světového žebříčku Ibrahima Diawa ze Senegalu 3:1. Jančařík pak ve 2. kole vyřadil 65. hráče světa Rakušana Daniela Habesohna.

Polanský ztratil v duelu jeden set, ovšem po dobrém vstupu do zápasu obrat nedovolil. Postoupil do druhého kola, v němž se utká s Indem Snehitem Suravajjulou. "Probudil jsem se ráno v dobré náladě a šťastný, že mohu hrát. A řekl jsem si, že si zápas užiju bez ohledu na to, zda budu hrát dobře nebo špatně. Myslím, že to byl zlomový okamžik, byl jsem obratnější a lépe přemýšlel. Hrál jsem zkrátka svoji hru a ono to fungovalo," řekl český reprezentant pro oficiální web WTT.

Lubomír Jančařík změřil ve druhém kole síly s Rakušanem Danielem Habesohnem. A byl to mimořádně vyrovnaný souboj. Český hráč v prvním setu nevyužil v koncovce jeden setbol a musel dohánět ztrátu. Další dva sety ovšem vyhrál a byl blíže k postupu. Habesohn následně dokázal vyrovnat. Jenže v rozhodujícím dějství šel hned v úvodu do vedení Jančařík a nakonec to byl on, kdo se po dramatické koncovce radoval z postupu. "Podle mne to byl krásný zápas. Bylo tam všechno, byly tam výměny, byla tam prasátka, taky jednoduché chyby. Mám velikou radost, těžko k tomu říct něco víc. Pro mne byl důležitý druhý set, že jsem ho vyhrál. V tom prvním jsem měl setbol, ale udělal jsem jsem spoustu nevynucených chyb. Když jsem vyhrál druhý set, cítil jsem, že to půjde. A pak ten pátý set, možná bylo důležité, že jsem už před zápasem cítil, že to bude o jednom dvou míčcích a s tím jsem do toho šel. Samozřejmě bych byl radši, kdybych proměnil za stavu 10:8 hned první mečbol, ale prostě jsem se cítil mentálně silný a nakonec to bylo až 13:11. Ale vítězství je vítězství," řekl po zápase Lubomír Jančařík.

Singapore Smash 2023

Výsledky českých hráčů

Kvalifikace dvouhry mužů, 1. kolo: Tomáš POLANSKÝ – Ibrahima Diaw (Senegal) 3:1 (9,-4,9,5). 2. kolo: Lubomír JANČAŘÍK - Daniel Habesohn (Rak.) 3:2 (-12,9,5,-8,11).