Ve Slovinsku se daří hlavně vozíčkářům

Ve slovinském Lašku začal turnaj ITTF Slovenia Para Open 2022, na němž se úvodní den soutěží představilo třináct českých hráčů a hráček. Ze základních skupin jednotlivých kategorií se do hlavní soutěže probojovali pouze čtyři z nich.

Jiří Suchánek v kategorii TT2 sice prohrál v základní skupině s odvěkým rivalem Slovákem Jánem Riapošem, ale pak dva zápasy vyhrál a postoupil do hlavní soutěže. Z postupu se i přes jednu prohru radovali také Petr Svatoš v kategorii TT3 a Filip Nacházel (TT4). Neuspěli naopak Jiří Žák (TT4) a Miloš Tesař (TT5).

V kategoriích stojících už to tolik veselé z českého pohledu nebylo. Daniel Horut v kategorii TT7 prohrál oba zápasy a obsadil nepostupové třetí místo, podobně dopadl ve stejné kategorii i Zbyněk Lambert. Ten ve čtyřčlenné skupině zaznamenal pouze jedno vítězství. Vít Špalek (TT8) skončil ve své skupině poslední a rovněž nepostoupil. Miroslav Brožek (TT8) sice udolal Japonce Hiromi Sata 3:2, ale po dvou dalších prohrách zůstaly brány hlavní soutěže i pro něho zavřené.

Vypadli i oba zástupci v kategorii TT10. Jan Michal ani Tibor Chmela si žádnou výhru na své konto nepřipsali. Z dvou českých hráček na turnaji uspěla pouze Denisa Macurová (TT11). Obsadila ve skupině druhé místo s jednou prohrou a jednou výhrou. Nela Kemlinková (TT9) skončila ve skupině poslední.

Druhý den soutěží jsou na programu nejen zápasy v hlavní soutěži dvouher, ale začnou také všechny deblové soutěže.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

související články