KONEC

SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Liberec

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

KONEC

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 10.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

SKST PLUS Hodonín A

HB Ostrov Havlíčkův Brod

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

HB Ostrov Havlíčkův Brod

SKST Chodov

Extraliga mužů / 01.06.2024 / 18:00

0:0

Vozíčkář Martin Zvolánek vyhrál turnaj v Řecku

Celkem osm českých hráčů a hráček startuje na turnaji ITTF Greek Para Open v Argostoli. A první část turnaje se některým povedla skvěle. Tři medaile, z toho jedna zlatá. Takový je výsledek ze soutěží ve dvouhře. Titul vybojoval Martin Zvolánek, stříbro přidal David Půlpán a bronz pak Petr Svatoš.

V základních skupinách se dařilo stoprocentně oběma vozíčkářů. Martin Zvolánek v kategorii MS2 vyhrál oba své zápasy a postoupil z prvního místa. Slováka Jána Riapoše porazil 3:0 na sety a stejným poměrem si poradil i s Antreasem Aravisem z Kypru. V semifinále se mu podařilo porazit Kanaďana Petera Isharwooda 3:1 a svůj skvělý výkon pečetil finálovou výhrou opět nad Jánem Riapošem 3:1.

Také Petr Svatoš v kategorii MS3 bojoval o medaili a získal nakonec bronz. V základní skupině nezaváhal, porazil Ázerbájdžánce Sahiba Babayeva 3:0 a Francouze Yoricka Adjala 3:1. Postoupil z prvního místa přímo do semifinále. V něm už bohužel nestačil na dalšího Francouze Francoise Geuljanse a po prohře 0:3 se musel spokojit s třetím místem.

V kategorii MS7 se představila zkušená dvojice Zbyněk Lambert a Daniel Horut. Do play off se probojoval pouze Zbyněk Lambert, když ve skupině porazil Nizozemce Yannicka Paredise 3:1 a pak také Slováka Miroslava Jambora těsně 3:2. Naopak Daniel Horut se nepotkal s formou a prohrál oba své zápasy. Podlehl Nizozemci Dustinovi Eierovi 2:3 i Brazilci Paolu Fonsecovi 1:3. Ve čtvrtfinále skončily naděje Zbyňka Lamberta, prohrál s Chen Sili z Hongkongu 0:3.

Vít Špalek v kategorii MS8 bojoval ve čtyřčlenné skupině ze všech sil, nakonec ale uspěl jen jednou, což na postup nestačilo. Porazil Portugalce Eurica Silvu 3:1, prohrál naopak s Francouzem Thomasem Bouvaisem 0:3 a stejným poměrem také s Belgičanem Marcem Ledouxem.

Pouze tříčlennou skupinu měl v kategorii MS9 David Půlpán a jemu jedna výhra k postupu stačila. Prohrál sice s Britem Joshuou Staceym 0:3, jenže pak si místo v play off zajistil výhrou nad Kazachem Talgatem Erekeyevem 3:0. V bojích o medaile předvedl parádní jízdu. Ve čtvrtfinále porazil Brazilce Lucase Carvalha 3:0, v semifinále Nizozemce Barta van der Zandena 3:1 a až ve finále podlehl opět Britu Staceymu těsně 2:3. Velice cenná stříbrná medaile byla na světě.

Jan Michal v kategorii MS10 ve skupině porazil pouze Brita Maximilliana Flinta 3:1. Měl také celkem tři soupeře a prohry s Dianem Jacobsem z Indonésie 0:3 a Alexandrosem Diakomaukosem z Řecka 1:3 znamenal tří, a tedy nepostupové místo.

Jediná česká hráčka na turnaji Spoměnka Habětinková Tomičová se naopak z postupu radovala. Ve sloučené kategorii WS3-5 ve skupině nejprve nestačila na favorizovanou Britku Susan Baileyovou, ale pak porazila Orsitu Muslimovou z Indonésie 3:1 a Ghaliah Alanaziovou ze Saudské Arábie 3:0. Ve čtvrtfinále prohrála se Srbkou Zoricou Popadičovou 0:3, takže nakonec skončila bez medaile.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

související články