K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Brhel a Sommerová získali na MČR mladšího žactva nejcennější tituly


Nejlepší mladší žáci a žákyně republiky obdrželi v neděli odpoledne odměnu za víkendovou dřinu

Je dobojováno. Mistrovství České republiky mladšího žactva skončilo v neděli odpoledne finálovými zápasy všech kategorií a po dvoudenním měření sil známe jména nových národních šampionů a šampionek.

Ve dvouhře mladších žáků dominoval Štěpán Brhel. V semifinále jej sice Daniel Košťál pořádně prověřil, ale hodonínský stolní tenista zvládl stav 0:1 a 5:7 otočit a došel si pro postup do finále. V něm se utkal s Matyášem Lebedou, který překvapivě vyřadil druhého nasazeného Víta Kadlece.

Myslím, že Lebeda byl pro mě přijatelnějším soupeřem, s Kadlecem bych měl asi těžší boj,“ uvedl Brhel. I v souboji o titul ovšem zaspal první sadu, Lebeda se tlačil do útoku a bodoval pestrými servisy. Poté, co Brhel ukořistil druhý set a vyrovnal, už si nenechal vítězství proklouznout mezi prsty.

Má taktika ve finále byla bloknout a poté zahrát přechod,“ popsala turnajová jednička. „V Praze to pro mě rozhodně nebylo jednoduché, jak v semifinále, tak ve finále jsem prohrával, ale nějak jsem to zvládnul,“ dodal Brhel s úsměvem.

I mezi mladšími žačkami se z titulu mistryně republiky raduje nejvýše nasazená hráčka. Helena Sommerová během obou dnů potvrzovala, že ve své věkové kategorii výkonnostně vyčnívá. „Myslím, že mám více natrénováno a taky boduji servisem,“ hledala příčinu úspěchu stolní tenistka z pražské Kotlářky. V souboji o titul jednoznačně přehrála Kateřinu Pisárovou, která se ke stříbrné medaili probila přes favorizovanou Moniku Pařízkovou.

Pro Sommerovou bylo mistrovský republiky jediným turnajem, který letos v kategorii mladších žákyň absolvovala. „Potvrdit roli favoritky pro mě bylo hodně těžké. Měla jsem trochu respekt, nevěděla jsem, jak na tom soupeřky jsou,“ obávala se před turnajem. Svými výkony však nenechala nikoho na pochybách, že mezi mladšími žákyněmi je vládkyní republiky zaslouženě.

Monika Pařízková, specialistka na čtyřhru

Přestože v prvním kole prohrávali 0:2 a 7:9, radují se z mistrovského titulu. Když Štěpán Brhel a Monika Pařízková překonali nástrahy úvodního zápasu na cestě k prvenství ve smíšené čtyřhře už si počínali suverénně. Ve finále poměrem 3:0 porazili Daniela Košťála a Báru Strakovou.

Pařízková zvítězila i ve čtyřhře , přestože společně s Kateřinou Pisárovou opět nebyly daleko od vyřazení už v prvním kole. „Hrály jsme sice spolu na všech BTM, ale tady na mistrovství je to něco jiného, a tak jsme byly v prvním zápase trochu nervózní,“ přiznala se rakovnicko-liberecká dvojice. V dalším průběhu turnaje už ale status nasazených jedniček potvrzovala, ve finále nedala nejmenší šanci Michaele Dosedělové a Báře Strakové. „Ve finále jsem si věřily, soupeřky jsme předtím už dvakrát porazily,“ prozradily Pisárová s Pařízkovou. I ve třetím vzájemném duelu zvítězily a po zásluze získaly titul mistryň republiky.

Za stavu 2:0 a 5:0 jen málokdo pochyboval, že Daniel Košťál a Václav Podrazil finále čtyřhry nedotáhnou do zdárného konce. Jejich soupeři Martin Šíp a Michael Kopecký byli v útlumu, nedařilo se jim. „V prvním setu jsme se hodně vyházeli, pak se nám těžko bojovalo a vracelo do zápasu,“ přiblížili stolní tenisté z Kotlářky Praha. Za hrozivého stavu si jejich trenér František Obešlo vzal oddechový čas a Šíp s Kopeckým se vrátili za stůl s novým elánem.

Franta nás trochu seřval,“ smáli se. Dokázali vyhrát následující dva sety, jenže v tom pátém opět nestíhali. Za stavu 7:9 Kopecký vyzkoušel dva dlouhé příjmy, Kotlářka získala dva body. O výsledku dramatické přetahované vzápětí rozhodly dva bekhendové servisy s boční falší od Kopeckého, které Podrazil nedokázal vrátit na stůl. Šíp s Kopeckým tak napodobili své oddílové kolegy Matěje Stacha a Jakuba Kauckého, kteří triumfovali před dvěma týdny na republikovém šampionátu staršího žactva.

Všechny tři letošní republikové šampionáty jednotlivců mládeže jsou po neděli minulostí. Poslední vrcholnou akcí domácí mládežnické sezony je mistrovství družstev, které se uskuteční v Ostravě během prvního červnového víkendu.

 

Mistrovství ČR mladšího žactva, Praha

Výsledky finálového programu

Dvouhra mladších žáků

Semifinále: Štěpán BRHEL (SKST Hodonín) – Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov) 3:1 (-9,10,8,10), Matyáš LEBEDA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Vít KADLEC (TJ Ostrava KST) 3:2 (7,8,-5,-8,6).

Finále: Štěpán BRHEL – Matyáš LEBEDA 3:1 (-9,10,6,7).

Dvouhra mladších žákyň

Semifinále: Helena SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha) – Michaela Dosedělová (KST Jirkov) 3:1 (5,-8,5,7), Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) – Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec) 3:1 (-9,6,9,10).

Finále: Helena SOMMEROVÁ – Kateřina PISÁROVÁ 3:0 (3,8,3).

Čtyřhra mladších žáků

Finále: Michael KOPECKÝ, Martin ŠÍP (oba SK DDM Kotlářka Praha) – Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov), Václav PODRAZIL (AC Sparta Praha) 3:2 (-12,-7,9,7,9).

Čtyřhra mladších žákyň

Finále: Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec), Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) – Michaela DOSEDĚLOVÁ (KST Jirkov), Bára STRAKOVÁ (TJ Sokol Děhylov) 3:0 (3,5,3).

Smíšená čtyřhra

Finále: Štěpán BRHEL (SKST Hodonín), Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec) – Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov), Bára STRAKOVÁ (TJ Sokol Děhylov) 3:0 (4,6,5).

 

Kompletní výsledky naleznete zde