K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České kluby čekají utkání Ligy mistrů


Ostrava dnes hraje ve Welsu. Hodonín se těší na letošní premiéru, v úterý hostí Linz

Nejprestižnější evropská klubová soutěž Champions League začala už před pár týdny prvním kolem. TTC Ostrava 2016 v něm prohrál s Jekatěrinburgem 0:3. Dnes se český vicemistr představí ve druhém utkání ve Welsu.

Rakouský klub má silnou základní sestavu, Korejce Ganghyeon Parka (65.), Chorvata Frane Kojiče (100.) a Maďara Adama Szudiho (129.). Právě tato trojice v úvodním kole vyhrála v Dánsku nad Roskilde Bordtennis BTK61 a určitě bude i dnes favoritem. Utkání začíná v 18.30 a sledovat ho můžete živě na Laola1.tv.

S velkým očekáváním vstoupí do nového ročníku příští týden hráčky SKST Stavoimpex Hodonín. V minulé sezoně český mistr postoupil do čtvrtfinále a také letos bude mít podobné ambice. Hned na úvod ho však čeká favorit skupiny D rakouský Linz AG Froschberg. Klub, v němž dlouhá léta působila odchovankyně hodonínského klubu Iveta Vacenovská, disponuje velmi silným kádrem a v prvním kole porazil španělský Leka Enea Tenis de Mesa 3:1. Jedničkou týmu je 16. hráčka světového žebříčku Rakušanka Sofia Polcanová, dále jsou na soupisce Wai Yam Minnie Soo z Hong Kongu (31.), rodilá Japonka, startující za Rakousko Yui Hamamotová (139.) a švédská obranářka Linda Bergströmová (62.).

Domácí trenér Jaroslav Mikeska ovšem rovněž disponuje velmi kvalitním kádrem. Ng Nam Wing z Hong Kongu i Polka Natalia Partyková jsou v elitní světové stovce, Australanka Jee Hyung Min v domácí extralize ještě neprohrála a pak jsou tu Solomiya Brateyková a obranářka Markéta Ševčíková. Rozhodně lze očekávat vyrovnaný souboj a špičkový stolní tenis.

Utkání v hodonínské herně je na programu v úterý 22. října od 18 hodin.