K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Česko-litevské družstvo na postup do osmifinále OH mládeže nedosáhlo


Zdena Blašková a Medardas Stankevicius doplatili na složitý los

Zatímco ve dvouhře se Zdena Blašková do osmifinále olympijských her mládeže v Buenos Aires probojovala, v soutěži smíšených družstev jí postup ze skupiny unikl. Společně s Litevcem Medardasem Stankeviciusem v pátek podlehli 0:3 prvnímu týmu Evropy, poté těsně 1:2 nestačili na KLDR a před posledním utkáním už o šanci na elitní šestnáctku přišli.

Česko-litevské družstvo na úvod vyzvalo turnajové trojky – Švéda Trulse Moregarda a Srbku Sabinu Surjanovou. Zdena Blašková svedla s levorukou Sabinou Surjanovou vyrovnaný souboj, snížila na 1:2 na sety, ale vítězka letošního Top 10 juniorek potvrdila své kvality a zápas ovládla ve čtyřech sadách.

Taktéž Medardas Stankevicius se střetl se skvělým soupeřem. Proti Trulsi Moregardovi dotáhl první dvě sady do koncovek, leč jeden z největších evropských talentů v rozhodujících momentech za stolem dominoval a jednoznačně zvítězil. Favorizovaný tým Evropa 1 si podmanil i závěrečnou smíšenou čtyřhru a upravil skóre na konečných 3:0.

Ve druhém utkání se Zdena Blašková a Medardas Stankevicius střetli s týmem KLDR. Ačkoliv reprezentanti této asijské země figurovali, zcela neopodstatněně, v nasazovací listině na posledním místě, dokázali se předpokladům vzepřít a česko-litevské duo zdolali 2:1.

Vyrovnané střetnutí opět odstartovala sedmnáctiletá česká juniorka. Proti Pyong Song Gyong tahala od začátku za kratší konec a odešla poražena 0:3. Ve druhé dvouhře se ovšem blýskl Medardas Stankevicius, který poměrem 3:1 přemohl Kim Song Guna a vykřesal naději na vítězství.

Smíšená čtyřhra však vyšla lépe asijských stolním tenistům, kteří se v sobotu utkají s týmem Evropa 1 o první místo ve skupině. Česko-litevské družstvo čeká střetnutí s dalšími Evropany – Polkou Annou Wegrzynovou a Rakušanem Maciejem Kolodziejczykem. Oba týmy už ale o šanci postoupit do osmifinále přišly.

 

Olympijské hry mládeže, Buenos Aires

Výsledky turnaje ve stolním tenise – smíšená družstva

Skupina C: Evropa 1 – Evropa 4 3:0. Sabina Surjanová (Srbsko) – Zdena BLAŠKOVÁ 3:1 (10,9,-9,7), Truls Moregard (Švédsko) – Medardas Stankevicius (Litva) 3:0 (10,9,7), Truls Moregard, Sabina Surjanová – Medardas Stankevicius, Zdena BLAŠKOVÁ 3:0 (2,12,4).

KLDR – Evropa 4 2:1. Pyong Song Gyong – Zdena BLAŠKOVÁ 3:0 (9,4,6), Kim Song Gun – Medardas Stankevicius 1:3 (-7,-4,4,-9), Kim Song Gun, Pyong Song Gyong – Medardas Stankevicius, Zdena BLAŠKOVÁ 3:1 (11,3,-8,5).

 

Kompletní informace o stolním tenise na hrách v Argentině naleznete ZDE