K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Česko s pěti medailemi bylo na MEJ mezi nejúspěšnějšími


Ze svých prvních dvou velkým medailí se radovala kadetka Zdena Blašková

V Záhřebu skončil pro české barvy jeden z nejúspěšnějších evropských šampionátů juniorů a kadetů za posledních deset let. Mladí reprezentanti vybojovali celkem pět medailí, čímž vyrovnali jejich počet sbírce na MEJ 2013 v Ostravě.

Tehdy sice byla kolekce výrazně bohatší o nejcennější kov, ovšem čtyři z pěti medailí získali kadeti. Letos byl poměr tři ku dvěma ve prospěch juniorů. A co víc, konkurence na letošním mistrovství byla nezvykle vyrovnaná, což ještě víc podtrhuje úspěch české výpravy.

Jako první vystoupili na stupně vítězů junioři (Tomáš Polanský, Jiří Martinko, Patrik Klos a Vlastimil Buben), kteří v soutěži družstev zaskočili první nasazený tým Francie, porazili silnou Belgii a teprve ve finále podlehli Itálii. Druhou stříbrnou medaili vybojoval Tomáš Polanský s Angličankou Ho Tin Tin ve smíšené čtyřhře, zbylé tři medaile měly barvu bronzu. Kadetka Zdena Blašková společně se Slovinkou Katarinou Strazarovou skončily třetí ve čtyřhře a v singlu došli až do semifinále Tomáš Polanský a Zdena Blašková.

Celkem si některou z medailí ze Záhřebu odvezli hráči a hráčky devatenáctii zemí. A co do jejich počtu skončila s pěti medailemi Česká republika společně s Rakouskem na pomyslném bronzovém stupínku. Více jich vybojovalo pouze Rusko (celkem 12) a Rumunsko (8). Totálním propadákem naopak skončil šampionát pro tradiční bašty mládežnického stolního tenisu Francii a Německo. Například Francouzi měli vloni ve finále celkem osm zástupců, z toho tři se radovali ze zlatých medailí. Letos byli na bedně pouze čtyřikrát, výhradně v soutěžích jednotlivců, a jediný titul vybojoval Alexandre Cassin v singlu. Němci na větší porci medailí čekají už od ostravského šampionátu v roce 2013. Letos se na stupních vítězů objevili pouze jedinkrát.

Naopak, nečekaně úspěšné vystoupení má za sebou výprava Ázerbajdžánu, která vybojovala čtyři medaile. Smutnou realitou ovšem je fakt, že týmy tvoří téměř výhradně mladí naturalizovaní Číňané. Spokojeni mohou ale také Slovinci se čtyřmi cennými kovy či Španělé kteří vybojovali medaile tři.

 

Mistrovství Evropy juniorů Záhřeb ZAGREB-EYC-LOGO_RGB_78cc4_f_1010x0

Finálové výsledky dvouher a čtyřher

Junioři, dvouhra, finále: Alexandre Cassin (Fr.) – Andreas Levenko (Rak.) 4:0 (1,9,4,8). Čtyřhra, finále: Tobias Hippler, Nils Hohmeier (Něm.) – Daniele Pinto, Antonio Amato (It.) 3:1 (7,-6,8,9).

Juniorky, dvouhra finále: Adina Diaconu (Rum.) – Ning Jing (Ázerb.) 4:0 (8,7,10,8). Čtyřhra, finále: Lisa Lungová, Eline Loyenová (Bel.) – Adina Diaconuová, Andreea Dragomanová (Rum.) 3:2 (-8,-9,5,9,8).

Kadeti, dvouhra, finále: Vladimír Sidorenko (Rus.) – Truls Moregardh (Šv.) 4:3 (-7,-10,8,-5,5,5,9). Čtyřhra, finále: Maciej Kolodziejczyk (Rak.), Vladislav Ursu (Mold.) – Truls Moregardh, Martin Friis (Šv.) 3:1 (9,-7,10,7).

Kadetky, dvouhra, finále: Maria Tailaková – Kristina Kazantseva (obě Rus.) 4:1 (9,-7,10,12,9). Čtyřhra, finále: Tania Plaianová (Rum.), Jekatěrina Zironovová – Anastasia Kolishová, Kristina Kazantseva ( všechny Rus.) 3:1 (5,5,-9,8).

Kompletní výsledky zde: http://www.ettu.org/en/events/european-youth-championships/draws–amp–results/