K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Čeští reprezentanti už znají své soupeře na turnaji v Riu


Papírově nejslabší soupeře má Luboš Jančařík, ovšem to na olympiádě nic neznamená

V dějišti her v Rio de Janeiru byly vylosovány soutěže ve stolním tenise a čeští reprezentanti a reprezentantky už znají své první soupeře. Systém olympijského turnaje ve dvouhře je přitom výrazně odlišný například od mistrovství světa či Evropy.

Hráči a hráčky jsou podle svého umístění v redukovaném olympijském žebříčku (vychází z konkrétních jmen hráčů a hráček, kteří se kvalifikovali na hry a jejich postavení ve světovém žebříčku) rozděleni do několika kategorií, a podle toho jsou nasazování do klasického „pavouka“, jak ho známe. Přímo do třetího kola je nasazeno šestnáct nejlepších. Dalších šestnáct vstoupí do bojů až ve druhém kole, hráči a hráčky na 33. až 49. místě žebříčku (do této kategorie patří všichni čeští zástupci v Riu) jsou nasazeni do prvního kola a v něm změří síly s některým ze soupeřů, kteří jsou na žebříčku pod nimi.

Přesně v poledne tamního času začalo v Riu losování. České fanoušky pochopitelně zajímají především singly, a ty přišly na řadu jako první. Iveta Vacenovská změří síly v prvním kole s Kolumbijskou Lady Ruanovou (211. na světovém žebříčku). V případě vítězství ji v kole druhém čeká 49. hráčka žebříčku Ukrajinka Tatiana Bilenková. Hana Matelová v prvním kole nastoupí proti Kanaďance Zhang Mo (109.), a pokud uspěje, bude o postup mezi dvaatřicítku nejlepších bojovat s Maďarkou Georginou Potaovou (41.).

Čeští muži na své soupeře čekali o hodinu déle než ženy, ale nakonec i oni už mohou finišovat v přípravě přesně podle typu soupeře. Lubomír Jančařík v prvním kole narazí na Uzbeka Zokhnida Kenjajeva (238. hráč světového žebříčku). Pokud uspěje, popere se o postup s Angličanem Liamem Pitchfordem (48.). Dmitrij Prokopcov má v prvním kole za soupeře Nigerijce Seguna Toriolu (120.). V kole druhém ho v případě postupu čeká Japonec Koki Niwa (22.).