K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Deník z mistrovství světa družstev (4)


Zdravím Vás opět z prostředí mistrovství světa ve stolním tenisu v Malajsii.

Tentokráte přináším smutnou zprávu. Jak již asi víte, obě naše družstva se neprobojovala mezi nejlepších 12 týmů světa. Ale o pověstný chloupek. Nicméně musím konstatovat, že zvláště děvčatům nepřálo to pověstné štěstíčko. Kdyby mně někdo před tímto šampionátem řekl, že obě naše družstva mohou být třetí ve skupině, a tím postoupit do závěrečných zápasů o medaile, nazval bych jej tak trochu bláznem. A to jsem velice náročný na naše výsledky. Přesto jsem viděl po zápasech velké zklamání (i slzy), z tohoto dnešního částečného neúspěchu.

Co se událo dnes před večerními zápasy našich reprezentantů? Konal se již zmíněný kongres ETTU. Byl velice příjemný, i když se tam někdy hovořilo ve velice kritickém tónu. O průběhu a nejdůležitějších bodech tohoto mítinku se zmíním ve speciálním článku.

Na závěr proběhla pro nás drobná slavnost. Oficiálně jsme podepsali s vedením ETTU smlouvu o pořádání evropského juniorského TOP 10 v Praze, který se bude konat v říjnu letošního roku. Zároveň jsme pozvali vedení ETTU na pravidelné zasedání při tomto turnaji. Všichni to přijali s nadšením.

DSC00363

Hala č.2 mistrovství světa družstev ve stolním tenisu…

Zúčastnil jsem se též i zasedání světového Swaythling clubu. Byl jsem přesvědčen jeho předsedou, stolně-tenisovou legendou, Eberhardem Schöllerem, abych vedl jednu z jeho sekcí. Funkci jsem přijal. Je to pro mě velká čest, ale zároveň obrovský závazek.

Původně jsem o jedné záležitosti, vlastně o dvou, vůbec nechtěl psát, ale nakonec mně to nedá. Na včerejším kongresu ITTF vystoupil zástupce Saudské Arábie s požadavkem okolo mistrovství světa v příštím roce v německém Düsseldorfu. Sdělil všem, že termín je prý v období ramadánu, a tudíž všechny islámisté by měli mít zvláštní hotel, zvláštní režim snídaní a večeří, zvláštní místnosti pro modlitby atd. Předseda ITTF, Němec T. Weikert, jim sdělil, že o tom bude přemýšlet. Nechám na Vás, co si o tom myslíte.
Druhým bodem je prostředí vedlejší haly, kde se hrají nižší skupiny tohoto šampionátu, ale bohužel zde následující den budou hrát i naši hráči a hráčky. Prostředí je značně nedůstojné. Záchody, a vlastně také převlékárny, jsou mobilní kabinky značky Toya. Jsou umístěny venku před halou, neboli obřím stanem. Žádná voda, žádné sprchy.

Vedení ITTF sídlí ve speciálních buňkách před halou č.1. Když si jen vzpomenu na prezentaci zástupců místního svazu před 2 roky na kongresu ITTF. Tam byla jiná hala, jiné podmínky. Řekl bych, že je to tak trochu podvod. Německým činovníkům se ale bude v příštím roce mistrovství světa dělat určitě snadněji. Asi nejde co zkazit.

DSC00358

Setkání na jednání SCI s panem Schöllerem

Snad i pozitivní zprávy musím z dnešního dne podat. Jídlo v hotelu se po velké kritice výrazně vylepšilo, a to minimálně o 100%. Místní lidé jsou přátelští a milí, a pokud je to v jejich silách i ochotní. Atmosféra a komunikace, hlavně mezi vedením jednotlivých členských asociací ETTU, je nadstandartní, řekl bych přímo vynikající.

Zítra mají naši hráči volný den, budou čekat na své soupeře, jelikož jsou nasazení do dalšího kola. Možná bude čas si prohlédnou i něco víc, než halu a hotel.

Kuala Lumpur, Malajsie, 2.3.2016

Zbyněk Špaček, předseda ČAST