K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Do bojů o medaile na MEJ zasáhnout i dvě Češky


Zdena Blašková bude útočit na dvou frontách, v singlu i deblu

Evropský juniorský šampionát v Ostravě pomalu ale jistě vrcholí. Už jsou známí finalisté smíšené čtyřhry a také čtvrtfinalisté v ostatních soutěžích. Do bojů o medaile zasáhnou ještě dvě české hráčky. Zdena Blašková ve dvouhře a čtyřhře juniorek a kadetka Helena Sommerová ve dvouhře.

Zbylé čtyři naděje zhasly mezi šestnácti. Kadet Šimon Bělík s Němcem Mike Hollem prohráli s izraelským párem Uri Almor, Eitay Shushan 2:3, Ondřej Květon nestačil na Rumuna Iuliana Chiritu a prohrál 0:4, stejně jako juniorský pár Radim Bako, Tomáš Martinko, který podlehl hvězdné dvojici Truls Moregard, Vladimir Sidorenko. Také Helena Sommerová s waleskou spoluhráčkou Annou Hurseyovou vypadly, když prohrály s polskou dvojicí Ilona Szcwiertniová, Wiktoria Wrobelová 2:3.

Česká kadetka si však všechno vynahradila v singlu, když vyřadila Malamatenii Papadimitriouovou z Řecka. Výhra 4:1 se nerodila úplně snadno, první set česká reprezentantka prohrála, ale postupně ovládla hru a zápas kontrolovala. „Je to skvělé, mám obrovskou radost. Myslím, že jsem opravdu byla lepší. Jen v tom prvním setu jsem nevěděla, co od ní mám čekat, takže jsem byla opatrná a prohrála jsem ho. Ale pak jsem těžila z dobrého servisu, rozhazovala míčky po celém stole a často se dostala i k forhendovému zakončení,“ usmívala se spokojeně.

Přiznala, že před turnajem o postupu mezi osm nejlepších Evropanek ani nesnila. Byť byla právě osmou nasazenou v singlu. „Je to jako sen, jedna věc je nasazení a druhá věc je projít turnajem opravdu tak daleko. Jsem moc šťastná. Je mi jedno, koho mám ve čtvrtfinále, myslím, že už nebudu ani nervózní, i když se bude hrát o medaili. Odevzdám tam všechno a uvidím, na co to bude stačit,“ dodala. Jednoduché to mít rozhodně nebude, protože o medaili si to rozdá s jednou z největších favoritek Francouzkou Prithikou Pavadeovou.

Trochu zklamaně odcházel od stolu Ondřej Květon, který prohrál v osmifinále singlu s Rumunem Iulianem Chiritou. Neuhrál ani set, ale sportovně uznal, že soupeř byl zkrátka lepší. „Hrál jsem hrozně zbrkle a vlastně jsem se sám vyházel. První míček a já hned dělal kiks. Měl jsem být trpělivější. Ale ani to by možná nestačilo, soupeř byl opravdu lepší. Nedá se nic dělat, turnaj pro mne končí, ale jsem hodně spokojen. Dvouhra mi vyšla podle představ, myslím, že nejlepší zápas jsem odehrál s Polákem Zalewskim,“ řekl spokojeně Ondřej Květon.

Do čtvrtfinále se naopak probojovala Zdena Blašková, a to hned ve dvou soutěžích. Nejprve s Němkou Franziskou Schreinerovou postoupily ve čtyřhře a pak doslova smetla Němku Lauru Tiefenbrunerovou 4:0. „Jsem ráda, že zápas byl jednodušší, než jsem čekala. Lauru dobře znám a vím, že jí můj styl příliš nesedí. Bylo to zkrátka jednodušší, než včerejší dvě kola. Vím, že mám dvě šance na zisk medaile, ale bude to těžké. Soupeřky už budou hodně kvalitní. Já ale chci obě medaile, co k tomu jiného říct,“ dodávala si sebevědomí česká juniorka.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2019, Ostrava

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorek, 4. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Laura Tiefenbrunerová (Něm.) 4:0 (5,7,3,2).

Dvouhra kadetů, 4. kolo: Iulian Chirita (Rum.) – Ondřej KVĚTON 4:0 (8,3,6,6).

Dvouhra kadetek, 4. kolo: Helena SOMMEROVÁ – Malamatenia Papadimitriouová (Řec.) 4:1 (-6,7,7,9,6).

Čtyřhra juniorů, 3. kolo: Truls Moregard (Švéd.), Vladimír Sidorenko (Rus.) – Radim BAKO, Tomáš MARTINKO 3:0 (6,3,7).

Čtyřhra juniorek, 3. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ, Franziska Schreinerová (Něm.) – Ema Labošová, Jana Terezková (Sloven.) 3:1 (-10,2,4,8).

Čtyřhra kadetů, 3. kolo: Uri Almor, Eitay Shushan (Izr.) – Šimon BĚLÍK, Mike Hollo (Něm.) 3:2 (3,8,-7,-9,9).

Čtyřhra kadetek, 3. kolo: Ilona Szcwiertniová, Wiktoria Wrobelová (Pol.) – Helena SOMMEROVÁ, Anna Hurseyová (Wal.) 3:2 (10,-7,4,-5,9).

Kompletní informace o MEJ v Ostravě a také „live scoring“ najdete na stránkách ETTU ZDE

 

 

 

Související novinky

Všechny novinky