K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dorostenci Ostravy obhájili titul, radují se i hráčky Hodonína


Šampionát družstev v Ostravě ovládla silná generace domácích hráčů

Po bojích o tituly mistrů České republiky družstev pro sezonu 2019/2020 v kategorii staršího žactva usilovali také dorostenci a dorostenky. Do Ostravy se sjela absolutní česká špička a turnaj nabídl dramatickou podívanou. Turnaj dorostenců vyhráli hráči TJ Ostrava KST a obhájili mistrovský titul, v dorostenkách byly nejlepší hráčky SKST Hodonín.

Ve finále dorostenecké soutěže proti sobě nastoupila obě družstva pořádajícího oddílu. Áčko (Tomáš Martinko, František Onderka, Adam Štalzer, Pavel Beránek) si v semifinále poradilo s týmem HB Ostrov Havlíčkův Brod. V úvodním zápase sice František Onderka podlehl Radku Skálovi, ale pak už se favorizovaný tým do svého soupeře pořádně opřel. Tři výhry za sebou znamenaly postup.

Béčko Ostravy (Vít Kadlec, Radim Morávek, Filip Vybíral, Jonáš Rak) vybojovalo postup přes silný tým SK DDM Kotlářka Praha, a to nečekaně hladce 3:0. Ve finále ovšem na své silnější kolegy z klubu nestačilo. První družstvo vyhrálo 3:0 a obhájilo titul z minulého roku. „Jsem v první řadě moc rád, že se šampionát hrál. Hlavně kvůli dvojici Tomáš Martinko a František Onderka, která si to zkrátka zasloužila a po tomto roce kategorii opustí. Nebylo to rozhodně snadné, nejtěžší souboj nás čekal v semifinále proti Havlíčkovu Brodu. Radek Skála je skvělý hráč, proto musím pochválit Adama Štalzera za to, že na trojce udělal moc důležitý bod,“ řekl po finále trenér vítězného týmu Karel Karásek.

Stejně jako trenér béčka Jiří Bajger sledoval i on finálový duel z lavičky. Přiznal, že s velikou ochotou. „Ono je to neskutečně příjemné, když jsem měl možnost sledovat ve finále mistrovství republiky hráče, se kterými denně pracujeme. Prožíval jsem to úplně jinak, než kdybych koučoval družstvo proti jinému soupeři.“ Utkání o bronzové medaile bylo hodně dramatické a nakonec ho pro sebe získali hráči SK DDM Kotlářka Praha v poměru 3:1.

Obhájkyně titulu z minulého roku hráčky Baníku Havířov nebyly letos nejvýše nasazenými. Papírovým favoritem byl celek SKST Hodonín. Dvojice Linda Záděrová a Anna Klempererová neměla v průběhu turnaje větší problémy. V semifinále proti Ostravě sice prohrála čtyřhru, ale v singlech byly obě hráčky bezchybné. A to platilo také v souboji o zlato.

V úvodní dvouhře dokázala Klempererová odvrátit Kláře Hrabicové tři mečboly, což se nakonec ukázalo jako klíč ke zlatu. Hodonínské hráčky opět ztratily bod ve čtyřhře, ovšem tři singly vyhrály a mohly se radovat. „Byl to pro nás hodně těžký turnaj. Byli jsme v roli favoritů, přitom konkurence je hodně vyrovnaná. A zejména Havířov má velmi silné družstvo. Klárka Hrabicová klidně mohla dělat dva body a my bychom jen těžko hledali protizbraň. Ale dopadlo to naštěstí dobře, Anička Klempererová zvládla tu dramatickou koncovku a pak už to bylo dobré. Moc si tohoto vítězství ceníme,“ řekl po utkání trenér Hodonína Jaroslav Mikeska.

Připomněl, že dvojice Záděrová, Klempererová bude navíc v nové sezoně pokračovat v této kategorii a pokusí se o obhajobu. „To je jasné, ovšem stejně tak zůstanou v dorostu i obě havířovské hráčky, takže to bude opět velký boj,“ dodal. Utkání o třetí místo a bronzové medaile vyhrály hráčky SK DDM Kotlářka Praha. Dvojice Helena Sommerová a Niamh Štricová porazila poměrem 3:1 celek TJ Ostrava KST.

 

Mistrovství ČR družstev dorostu, Ostrava

Finálové výsledky

Dorostenci, finále: TJ Ostrava KST A – TJ Ostrava KST B 3:0

Tomáš MARTINKO – Filip VYBÍRAL 3:1 (7,7,-10,6), František ONDERKA – Vít KADLEC 3:0 (4,7,10), Adam ŠTALZER – Radim MORÁVEK 3:2 (-6,-8,6,10,8).

o 3. místo: SK DDM Kotlářka Praha – HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:1

Kryštof PŘÍDA – Radek SKÁLA 2:3 (-10,-7,5,9,-9), Matěj STACH – Šimon JADRNÝ 3:1 (7,-4,10,6), Martin ŠÍP – Filip VONDRÁČEK 3:0 (8,7,8), Matěj STACH – Radek SKÁLA 3:1 (-9,8,8,3).

Další pořadí: 5. SKST Liberec, 6. Sokol PP Hradec Králové 2, 7. TTC Elizza Praha, 8. SKST Baník Most, 9. KST Zlín, 10. STC Slaný, 11. SK Přerov, 12. KST Blansko, 13. TJ Sokol Plzeň V, 14. TTC Ústí nad Orlicí, 15. TJ Slavoj Protivín, 16. KST Cheb.

Dorostenky, finále: SKST Hodonín – SKST Baník Havířov 3:1

Anna KLEMPEREROVÁ – Klára HRABICOVÁ 3:2 (-9,8,-4,6,12), Linda ZÁDĚROVÁ – Nela HANÁKOVÁ 3:0 (6,5,6), Anna KLEMPEREROVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ – Klára HRABICOVÁ, Nela HANÁKOVÁ 1:3 (-8,-8,5,-6), Linda ZÁDĚROVÁ – Klára HRABICOVÁ 3:0 (7,6,4).

o 3. místo: SK DDM Kotlářka Praha – TJ Ostrava KST 3:1

Niamh ŠTRICOVÁ – Jana VAŠENDOVÁ 1:3 (-7,-10,7,-9), Helena SOMMEROVÁ – Barbora BŘEZINOVÁ 3:1 (7,-9,8,4), Niamh ŠTRICOVÁ, Helena SOMMEROVÁ – Jana VAŠENDOVÁ, Barbora BŘEZINOVÁ 3:1 (-4,5,4,9), Niamh ŠTRICOVÁ – Barbora BŘEZINOVÁ 3:0 (5,5,7).

Další pořadí: 5. SKST Liberec, 6. TJ Sokol Plzeň V, 7. Sokol PP Hradec Králové 2, 8. KST Blansko, 9. Moravský Beroun, 10. TJ Lomnice, 11. SKST Děčín, 12. TSM Kladno, 13. TTC Ústí nad Orlicí, 14. KST Hluk, 15. KST ZŠ Vyšší Brod, 16. Sokol Stařeč.

On line výsledky soutěže dorostenců najdete ZDE

On line výsledky soutěže dorostenek najdete ZDE

Fotogalerii najdete na Flickru ČAST ZDE