K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Extraliga žen startuje předehrávkou družstev Hradce Králové


Z loňských deseti družstev se nejvyšší soutěž rozrostla na rekordních patnáct

Nejvyšší domácí ligová soutěž žen začne prvním kolem 4. září, družstva z jednoho klubu však musí svá utkání základní části předehrát ještě před tímto datem. Nová sezona tak fakticky začne už v úterý 25. srpna, kdy od 17 hodin v hale ve Vamberku předehrávají utkání 13. kola týmy SVS Hradec Králové A a SVS Hradec Králové B.

Extraliga letos přinese několik změn, které si vyžádal vysoký počet týmů. Základní část bude hrát patnáct družstev jednokolově systémem každý s každým. Po čtrnácti odehraných utkáních se týmy rozdělí na prvních osm a zbylých sedm. Elitní osmička mezi sebou odehraje druhé kolo, tedy odvety, přičemž vzájemná utkání z kola prvního se budou počítat. Po skončení druhého kola postoupí nejlepších šest týmů do play off. O udržení bude hrát horších sedm týmů po prvním kole. U této skupiny se ovšem dosavadní výsledky smažou a o pořadí budou rozhodovat pouze utkání v této skupině, hraná dvoukolově systémem každý s každým.

Okruh favoritů pro boje o mistrovský titul se ovšem oproti loňsku příliš nezměnil. Mezi nejsilnější celky budou tradičně patřit SKST Stavoimpex Hodonín A, MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP a TT Moravský Krumlov.

Tím nejžhavějším kandidátem na vítězství je bezesporu Hodonín. Polka Natalia Partyková, Ukrajinka Solomiya Brateyková, Linda Záděrová a Markéta Ševčíková tvoří už tak silný tým, k nim je však potřeba připočítat také reprezentantku Hongkongu Ng Nam Wing. „V záloze máme ještě jednu cizinku. Čtyřiadvacetiletou Japonku Sakuru Moriovou, aktuálně 65. hráčku světového žebříčku. S tou ale počítáme primárně pro utkání Ligy mistryň,“ říká před startem extraligy trenér Jaroslav Mikeska.

Za největší soupeře považuje i on jednoznačně Břeclav a Moravský Krumlov. „Ostatní týmy, při vší úctě k jejich kvalitě, by se do horních pater tabulky dostat neměly. Naopak si myslím, že rozšíření soutěže celkově trochu ubere na kvalitě. Ale s tím se nedá nic dělat. Díky jednokolovému systému základní části počet utkání nijak zásadně nenarostl. Odehrajeme o tři nebo čtyři více, než v minulých letech. To není problém,“ dodává Mikeska.

Suverenitu Hodonína v posledních letech by letos rády konečně prolomily hráčky Břeclavi. Družstvo sice opustil trenér Petr Nedoma, ovšem do týmu se vrátila Aneta Kučerová. Společně s Karin Adámkovou a Danou Čechovou tak vytvoří velmi vyrovnanou a kvalitní trojici. Podle Karin Adámkové bude mít družstvo nejvyšší ambice. „Rády bychom uspěly v extralize a taky získaly na konci roku i Český pohár. Vloni jsme ve finále prohrály s Hodonínem v předchozích letech se nám ale v poháru dařilo. Hodonín bude samozřejmě velký favorit i v extralize, otázkou však je, jak to bude mít letos s cizinkami.“

Dalším klubem, který bude patřit mezi aspiranty na některou z medailí, je TT Moravský Krumlov. Bývalá česká reprezentantka Renáta Štrbíková tvrdí, že je ve hře i zlatá. „Chceme bojovat o titul,“ hodila všem soupeřkám rukavici. „Družstvo posílila Lenka Harabaszová, což je velmi zkušená hráčka a naše soupeřky to moc dobře ví. Dále máme v týmu Káťu Černavskou a také Elišku Šedovou. Já už sice tolik netrénuji, ale svoji kvalitu snad ještě mám. Můžeme střídat sestavu, máme různé varianty i pro čtyřhry. Moc se na sezonu těším a jako družstvo si to chceme hodně užít.“

Kdo další by mohl trojici Hodonín, Břeclav a Moravský Krumlov zaskočit? Určitě tým SVS Hradec Králové A, který posílil o Hanu Kubátovou. Společně s Olesjou Stachovou, Slovenkou Lucií Truksovou a Terezou Jiráskovou budou rozhodně budit respekt. Některé další kluby mají na soupisce hráčky do desátého místa českého žebříčku, ovšem těm chybí kvalitnější spoluhráčky. Jde zejména o Zdenu Blaškovou v SK Dobré, Tamaru Tomanovou v TJ Ostrava KST nebo Kristýnu Mikulcovou v CDU SPORT – ST Ostrava.

Kompletní informace o Extralize žen najdete ZDE

Související novinky

Všechny novinky