K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Favorizovaná Ostrava přehrála Hradec Králové


Šimon Bělík se blýsknul vítězstvím nad zkušeným Jakubem Crhou

Poměrně hladký průběh měla předehrávka 11. kola Extraligy mužů. Domácí TTC Enfireex Ostrava v ní porazil před kamerami ArenaSport TV a ping-pong.tv TJ Sokol PP Hradec Králové 2 bez ztráty bodu 3:0 a popáté v letošní sezoně se tak radoval z vítězství.

První vzájemný souboj obou týmů skončil v říjnu minulého roku těsným vítězstvím Ostravy 3:2, jenže to tehdy jednička Východočechů Jakub Crha zařídil dva body. Tentokrát bylo vše jinak. Na úvod zkušený Jakub Kleprlík přehrál Vlastimila Bubna 3:0 na sety a měl ze svého výkonu pochopitelně radost. „Byl to skvělý pocit zase hrát extraligový zápas. Hodně jsme trénovali a konečně jsme to mohli předvést v zápase. Já jsem se dnes cítil za stolem dobře. Měl jsem od začátku jasnou taktiku, kterou jsem držel i ve chvílích, kdy tam soupeři spadlo několik dobrých úderů. Věřil jsem si a měl jsem zápas pod kontrolou,“ řekl po úvodní dvouhře Jakub Kleprlík.

Pak dorostenecký mistr republiky Šimon Bělík nastoupil proti Jakubu Crhovi. Hrál od začátku zápasu velmi soustředěně, nekazil a svým důrazem hostující jedničku snad i zaskočil. Prohrál sice druhý set, jenže v tom třetím se mu povedlo otočit nepříznivý vývoj a ani za stavu 4:9 set nevzdal. Odměnou mu byla výhra v koncovce, po které už měl více morálních sil. Důležitý zápas dotáhl do vítězného konce. „Věřil jsem si ně něho, protože vím, že se mu u nás nehraje dobře. Věděl jsem, jaký na něho platí servis, hodně jsem pak hrál přes faleš bekhend – bekhend. To fungovalo. Ve třetím setu jsem za toho nepříznivého stavu změnil trochu taktiku, a to mi pomohlo,“ hodnotil svůj výkon mladý ostravský hráč.

Jeho vrstevník Slovák Filip Delinčák pak utkání dotáhl do vítězného konce. S Janem Mokrejšem vybojoval pětisetovou bitvu, kterou i přes řadu vlastních chyb zvládl. Přiznal, že se mu po dlouhé pauze nehrálo úplně dobře. „Byl to hodně vyrovnaný zápas a vím, že jsem byl moc nervózní. Ono není jednoduché se po dlouhých měsících vrátit, ale je dobře, že jsme nakonec vyhráli.“

Po vítězství 3:0 se celkově utkání lépe hodnotilo Petru Korbelovi, který rovněž neskrýval nadšení z toho, že se extraliga rozběhla a měl také radost, že nemusel zasáhnout do hry. „Jsem rád, že jsem nemusel do trenek a nastoupit. Všichni hráči prošli testy na covid, takže jsme mohli hrát v plánované sestavě. To, že se hraje je opravdu dobrá zpráva, samotný trénink bez zápasů leze časem na mozek. Doufám, že to vydrží a sezonu dohrajeme. Dneska se mi moc líbil výkon Šimona Bělíka. Nejenže porazil jedničku soupeře, ale předvedl kvalitní hru. Jeho vítězství nad Kubou Crhou bylo moc důležité.“

O poznání smutnějším hlasem hodnotil utkání královéhradecký Jan Mokrejš. Prohrál totiž pětisetový duel s Filipem Delinčákem a šanci viděl i v další dvouhře. „Byli jsme blízko nějakému tomu bodu. Jakub Crha měl na dosah třetí set a určitě by další průběh jeho zápasu nebyl tak jasný. Já jsem taky v koncovce udělal zbytečné chyby. Je to škoda, ale Ostrava jen potvrdila roli favorita a vyhrála zaslouženě.“

Nejvyšší domácí soutěž pokračuje v pátek 8. ledna dalšími dvěma duely. Utkání mezi KT Praha a HB Ostrov bylo odloženo kvůli karanténě v domácím klubu. Stejně tak je odložen i souboj Havířova s Hodonínem, tentokrát pro změnu nemohou hrát kvůli karanténě hosté.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 11. kola

TTC ENFIREEX Ostrava – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0

Jakub KLEPRLÍK – Vlastimil BUBEN 3:0 (8,7,7), Šimon BĚLÍK – Jakub CRHA 3:1 (8,-9,10,5), Filip DELINČÁK – Jan MOKREJŠ 3:2 (7,-5,-5,7,9).

 

Další program 11. kola

Pátek, 8. ledna

SKST Charvát Havířov – SKST Stavoimpex Hodonín (odloženo)

TJ Ostrava KST – SKST Cheb (18)

KT Praha – HB Ostrov (odloženo)

SKST Liberec – SF SKK El Niňo Praha (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE