K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Gavlas i Štrbíková vypadli v osmifinále

Gavlas i Štrbíková vypadli v osmifinále

BĚLEHRAD – V osmifinále dvouhry skončila pouť letošním mistrovstvím Evropy ve stolním tenisu v Bělehradě pro poslední dva české reprezentanty ve dvouhře – Antonína Gavlase a Renátu Štrbíkovou. Zatímco jednadvacetiletý Gavlas neměl proti skvělému Dánovi Michaelu Mazemu nejmenší šanci na úspěch, Štrbíková byla čtvrtfinále opravdu blízko. V zápase plném zvratů s Maďarkou Petrou Lovasovou totiž podlehla po velkém boji nejtěsnějším poměrem setů 3:4.

Antonín Gavlas prokázal při svém premiérovém startu na mistrovství Evropy výkonnostní zlepšení a oprávněnost dodatečné nominace. Český reprezentant se v zápase dvou levorukých hráčů dokázal prosadit pouze ve třetím setu, jinak měl herně navrch favorizovaný Dán Michael Maze. „Není jednoduché s Mazem hrát. Jeho forhend se těžko sklápí. Jednou totiž zahraje topspin bez rotace na konec stolu, podruhé pro změnu s rotací za síťku. Je to velice nepříjemný soupeř. Jen velice těžko jsem se s ním dostával do výměn. Jinak jsem se svým vystoupením v Bělehradě spokojen,“ uvedl po zápase s Mazem český reprezentant Antonín Gavlas.

Smolný osmifinálový zápas s Maďarkou Lovasovou sehrála Renáta Štrbíková. Česká hráčka celkem hladce vyhrála úvodní dva sety, pak se ale začala karta obracet. Soupeřka záhy srovnala na 2:2. V páté sadě neproměnila Štrbíková za stavu 10:7 tři setboly a nakonec ji prohrála 11:13. Ještě větší drama přinesl šestý set, v kterém pro změnu Štrbíková odvrátila Maďarce pět mečbolů, aby nakonec vyhrála 24:22. V rozhodující sadě však česká reprezentantka zaspala úvod a Lovasová rychle dovedla zápas do vítězného konce. „Přestože Renata podala vynikající výkon, na Lovasovou to nakonec nestačilo. Maďarka zahrála řadu neskutečných míčků, které ji dodávaly sebedůvěru. Je to velká škoda. Chybělo trochu štěstí a v závěru náročného zápasu měla soupeřka i více fyzických sil. Renata prodělala střevní chřipku a to se přece jen v tak dlouhém utkáni muselo projevit,“ konstatovala trenérka Marie Hrachová. Poslední českou nadějí na medaili z mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Bělehrade je dvojice Renata Štrbiková – Iveta Vacenovská. Tento par se zítra utká ve čtvrtfinále čtyřhry zen s obranářkami Viktorii Pavlovičovou z Běloruska a Světlanou Ganinovou z Ruska.

Výsledky:
Dvouhra mužů – osmifinále: Gavlas (Česká republika) – Maze (Dánsko) 1:4 (-5, -5, 9, -6, -5).
Dvouhra žen – osmifinále: Štrbiková (Česká republika) – Lovasová (Maďarsko) 3:4 (8, 5, -5, -8, -11, 22, -3).