K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín vyzrál na El Niňo a zajistil si účast v play off Extraligy mužů


Rozhodující bod jihomoravského celku zařídil Oleksander Tymofějev

Televizní předehrávka 17. kola Extraligy mužů rozhodla o posledním postupujícím do play off. Osmé místo po základní části si zajistili stolní tenisté SKST Hodonín, kteří v přímém souboji udolali pražské El Niňo v jeho herně po velké bitvě 3:2. Dva body hostů zařídil Patrik Klos, třetí rozhodující obstaral Oleksander Tymofějev.

Domácí tým El Niňa přitom měl nakročeno k tomu, aby se na svého přímého konkurenta v soupeření o play off bodově dotáhl.

Pražany poslal do vedení slovenský reprezentant Jakub Zelinka, který ve čtyřech setech porazil Ukrajince ve službách Hodonína Oleksandera Tymofějeva. Za stavu 1:1 pak druhé vítězství na stranu domácích přidal zkušený Petr Kaucký, který otočil pohledný duel s Michalem Kadlčkem.

Jihomoravský celek se však v poslední době může opřít o skvělé výkony své jedničky. Patrik Klos už ve třetím utkání v řadě udělal dva body, na Kotlářce si nejprve poradil s Jakubem Kauckým, čímž vyrovnal na 1:1, následně zvládl pětisetovou přetahovanou s Jakubem Zelinkou.

Byl jsem opravdu nervózní, strašně špatně jsem přijímal servis, ale nějak jsem to zvládl vypáčit a jsem za to rád,“ těšil se Patrik Klos z výhry nad Jakubem Zelinkou.

Do rozhodující dvouhry večera skvěle vlétl Oleksander Tymofějev, Jakubu Kauckému povolil v prvních dvou setech jen sedm míčků. Český juniorský reprezentant však dokázal zápas zdramatizovat a vynutil si pátý set. Do něj však znovu vstoupil lépe stolní tenista v dresu Hodonína, který završil těsné vítězství svého týmu 3:2.

Samozřejmě jsem za tuto výhru moc šťastný, ale ještě více spokojený budu, jestli mi prezident klubu dá nějakou prémii a vyšší plat. Ne, to je samozřejmě sranda,“ zavtipkoval po zápase Oleksander Tymofějev.

V táboře Hodonína panovala po utkání velmi dobrá nálada, mužská složka klubu totiž mohla slavit premiérový postup do extraligového play off. „Máme z toho velkou radost,“ nezastíral trenér Hodonína Jaroslav Mikeska. „Naším cílem bylo udržet se v Extralize, ale díky posledním zápasům jsme si ještě vybojovali šanci hrát o play off, kterou jsme dnes využili.“

Odměnou za postup bude Hodonínu čtvrtfinálová konfrontace s největším favoritem soutěže Havlíčkovým Brodem.

Šli jsme do toho s očekáváním, že to bude vyrovnaný zápas, gratuluji soupeři,“ zhodnotil po utkání trenér a zároveň hráč El Niňa Petr Kaucký. „Předsezonní cíl jsme splnili, koukali jsme po play off, ale bohužel to nevyšlo. Jde nám také o to naučit mladé, že to nesmí zabalit a bojovat o každý balon, což se nám podařilo.“

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 17. kola

SF SKK El Niňo Praha – SKST Stavoimpex Hodonín 2:3

Jakub ZELINKA – Oleksander TYMOFĚJEV 3:1 (5,9,-8,8), Jakub KAUCKÝ – Patrik KLOS 0:3 (-4,-9,-2), Petr KAUCKÝ – Michal KADLČEK 3:1 (-9,13,9,4), Jakub ZELINKA – Patrik KLOS 2:3 (8,-7,-8,8,-7), Jakub KAUCKÝ – Oleksander TYMOFĚJEV 2:3 (-3,-4,9,5,-4).

Kompletní informace o Extralize mužů naleznete ZDE.