K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hráči Ostravy v Lize mistrů potrápili Borussii Düsseldorf


Doslova senzační bod vybojoval Šimon Bělík výhrou 3:1 nad Egypťanem Omarem Assarem

Hráči TTC Ostrava 2016 prohráli ve čtvrtém kole Ligy mistrů s obhájcem trofeje Borussií Düsseldorf 2:3, ale za své vystoupení se rozhodně stydět nemusí. Dvakrát v utkání vedli, ale hosté nakonec především zásluhou bezchybného Timo Bolla udrželi neporazitelnost v soutěži.

Domácí nastoupili nejen bez Chilana Felipeho Oliverase, ale také bez Ondřeje Bajgera, který si poranil rameno a bude několik měsíců mimo hru. V sestavě ho nahradil čtrnáctiletý kadet Šimon Bělík.

V úvodním zápase v pětisetové bitvě porazil Tomáš Tregler Švéda Antona Källberga a Ostravané šli do vedení. Pak došlo k prvnímu vrcholu večera, když proti sobě nastoupili Petr Korbel a úřadující mistr Evropy Timo Boll. „První vzájemný zápas jsme odehráli někdy na přelomu století, kdy byl Timo čerstvý mistr Evropy v juniorech a začal působit v Bundeslize. Pak jsme se utkali ještě několikrát, ale naše vrcholné formy se trochu minuly. Když on stoupal až na evropský vrchol, já už pomalu ale jistě končil s top kariérou. Dnešní duel ukázal, že je opravdu fantastický hráč. Světová extratřída. On neudělá lehkou chybu a každý bod proti němu musí člověk sám vybojovat. Snažil jsem se hrát své maximum, ale stejně bylo pro mne hlavní, abych zápas hlavně dokončil ve zdraví,“ komentoval s lehkým úsměvem Petr Korbel porážku 0:3.

Když po dvou legendách přišel za stůl bronzový medailista letošního MEJ ve dvouhře kadetů Šimon Bělík, nikdo v zaplněném hledišti netušil, co se bude dít. Proti němu stál víc než o hlavu vyšší Egypťan Omar Assar, 53. hráč světového žebříčku. Bělík se do souboje pustil velmi odvážně, vyhrál úvodní dva sety a postupně se přibližoval směrem k senzačnímu vítězství. To se mu nakonec po čtyřech setech podařilo, když proměnil třetí mečbol. „Před zápasem jsem si hlavně říkal, aby to nebyla nějaká ostuda. Chtěl jsem hrát nebojácně a předvést nejlepší můj stolní tenis. Nemyslím si, že by mě soupeř podcenil, on je absolutní profík a ví, že musí hrát naplno proti každému soupeři. Ale řekl bych, že mu neseděla moje hra. Takový ještě trochu dětský styl,“ řekl po zápase mladý český hráč. „Moc mi pomohlo publikum, když jsem prohrál třetí set, podrželi mě kluci z lavičky. Prostě všechno mi to tak nějak vycházelo. V závěru jsem měl tři mečboly, ale ani po druhém neproměněném jsem se nebál. Měl jsem ještě jeden set k dobru. Nakonec rozhodla hlava, zvolil jsem správnou taktiku a ten poslední míček uhrál. Assar je rozhodně nejlepší hráč na světovém žebříčku, kterého jsem zatím porazil, takže mám obrovskou radost.“

Škoda, že se nemohl Šimon Bělík radovat se svými spoluhráči z celkového vítězství. V souboji jedniček totiž Timo Boll opět prokázal svoje mistrovství a ve třech setech porazil Tomáše Treglera. A v rozhodujícím souboji nestačil Petr Korbel na Källberga. Prohrál 1:3, přesto se on i jeho spoluhráči dočkali bouřlivého potlesku. Divákům předvedli vskutku mistrovskou podívanou.

 

Liga mistrů, ročník 2018/2019

Skupina A: TTC Ostrava 2016 – Borussia Düsseldorf 2:3

Tomáš TREGLER – Anton KÄLLBERG 3:2 (8,-5,3,-9,12), Petr KORBEL – Timo BOLL 0:3 (-4,-8,-7), Šimon BĚLÍK – Omar ASSAR 3:1 (10,7,-5,9), Tomáš TREGLER – Timo BOLL 0:3 (-8,-2,-3), Petr KORBEL – Anton KÄLLBERG 1:3 (-8,-6,6,-8).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky