K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hráčky Hodonína obhájily titul v ženské extralize


Radost z dvanácté trofeje v historii klubu měli všechny hráčky i trenéři

Ve stejných dresech a také ve stejných sestavách jako předchozí den v Břeclavi se představily dva nejlepší týmy letošního ročníku extraligy žen ve druhém finále play off. SKST Mart Hodonín – Stavoimpex svého velikého rivala MSK Gumotex Břeclav na jeho stolech porazil 5:3 a vítězství 5:1 ve druhém utkání mu zajistilo zisk trofeje pro nejlepší extraligový tým. Už dvanácté v historii klubu.

Souboj začal přece jen trochu v jiném rytmu, než úvodní duel. Karin Adámková zdaleka tolik nepotrápila Číňanku Guo Lin a prohrála s ní 1:3. A navíc zaznamenala svoji první výhru ve finále domácí Kateřina Pěnkavová, která porazila zkušenou Maďarku Vivien Ellöovou. Obhájce titulu vykročil rázně za vítězstvím a navíc přidala třetí bod Natalia Partyková, když po boji přehrála Danu Čechovou. „Myslím, že mnohem větší šanci jsme měly v prvním utkání, kde jsme mohly možná i vyhrát. Klíčovým soubojem byl můj prohraný zápas s Natálkou, protože pak už jsme ztrátu nedohnaly. Mrzí mě to moc, na titul to zřejmě nebylo, ale vyhrát jedno utkání a prodloužit celou sérii, to se nám pověst mohlo. Druhé utkání už měly domácí hráčky pod kontrolou. Rychle vedly, hrály doma, zkrátka, byly lepší,“ řekla po utkání se stříbrnou medailí na krku Dana Čechová.

Ani po krátké přestávce, kterou si vyprodané hlediště hodonínské haly za své povzbuzování bezpochyby zasloužilo, se totiž nic překvapivého nedělo. Favorizovaný tým domácích kráčel neomylně za svým cílem. Guo Lin porazila ve třech setech Vivien Ellöovu, pak Dana Čechová zařídila bod pro hosty, ale duel nakonec zakončila Natalia Partyková. Porazila Karin Adámkovou a oslavy mohly začít.

Fantastické publikum neustále vyvolávalo „Kdo nás porazí, kdo nás porazí…“, hráčky děkovaly fanouškům a ti se naopak téměř se slzami v očích loučili s klubovou ikonou Renátou Štrbíkovou, která odchází hrát do Itálie. Obrovskou radost měla Guo Lin, pro níž to byl pochopitelně první titul v české lize, ale také Kateřina Pěnkavová. Do týmu se vrátila po mateřské a z finále měla trochu strach. Nechtěla být před domácími fanoušky příliš nervózní. „Byla jsem už v Břeclavi a nebylo to jiné ani nyní. Ale hrály jsme doma a souboj s Vivien mi mnohem více sedl. My spolu bojujeme vždycky už v dlouhodobé části a v play off je to s ní ještě těžší. Proto si výhry nad ní moc vážím. Takhle jsem i já vlastně pomohla týmu ve finále k titulu,“ usmívala se po utkání Kateřina Pěnkavová.

Pak se hráčky fotily s fanoušky a oslavy dvanáctého mistrovského titulu v historii klubu mohly vypuknout naplno. A nikdo nepochybuje, že v Hodoníně slavit umí.

 

Extraliga žen, sezona 2017/2018

SKST Mart Hodonín – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav 5:1

GUO Lin – Karin ADÁMKOVÁ 3:1 (3,9,-11,3), Kateřina PĚNKAVOVÁ – Vivien ELLÖOVÁ 3:1 (-6,8,5,7), Natalia PARTYKOVÁ – Dana ČECHOVÁ 3:0 (5,9,5), GUO Lin – Vivien ELLÖOVÁ 3:0 (6,7,7), Kateřina PĚNKAVOVÁ – Dana ČECHOVÁ 0:3 (-8,-11,-7), Natalia PARTYKOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 3:1 (-8,10,8,9)

Kompletní informace o Extralize žen najdete ZDE