K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Jak a proč vzniklo Národní tréninkové centrum v Havířově


Výkonný výbor reaguje na řadu otázek členů asociace ohledně NTC

Na podzim minulého roku bylo v Havířově slavnostně otevřeno Národní tréninkové centrum (NTC), největší a nejmodernější specializovaná hala pro stolní tenis nejen v České republice, ale jedna z největších v celé Evropě.

Přední čeští hráči a hráčky všech věkových kategorií, mají možnost připravovat se na vrcholné mezinárodní podniky v podmínkách, po nichž dlouho toužili a snili. Na druhou stranu, výstavba i lokace tohoto centra vzbudila poměrně vysoký zájem řadových členů asociace. Rozsáhlé debaty na sociálních sítích, řada přímých dotazů na členy Výkonného výboru ČAST a v neposlední řadě také stanovisko Dozorčí rady ČAST k této otázce přiměly vedení asociace k tomu, aby požádala manažera SKST Havířov a místopředsedu ČAST Nikolase Endala k předložení podrobné zprávy o výstavbě NTC.

Hovoří v ní v první osobě o původních záměrech, složitosti vyjednávání při vyřizování dotací, finančním zapojení konkrétních subjektů a samozřejmě také o tom, jak byla realizace myšlenky, která vnikla v roce 2011, náročná.

Výkonný výbor České asociace stolního tenisu věří, že touto zprávou předejde dalším diskuzím na toto téma, které, podle jeho názoru, nepřispívají k dobrému jménu českého stolního tenisu.

Kompletní znění Zprávy o výstavbě NTC Havířov najdete ZDE

 

Výkonný výbor České asociace stolního tenisu