K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Karin Adámková s losem příliš spokojená není


V 1. fázi evropské kvalifikace narazí také na levorukou Francouzku Prithiku Pavadeovou

Jedinou českou hráčkou, která vstoupí ve středu 21. dubna do úvodní skupinové fáze evropské olympijské kvalifikace, je Karin Adámková. Dvojice Pavel Širuček a Hana Matelová je díky postavení na žebříčku nasazena přímo do fáze druhé. Do ní postoupí nejlepší dvě hráčky z každé skupiny.

Los v portugalském Guimarãesi nebyl ke Karin Adámkové příliš vstřícný. Ve skupině má soupeřku s materiálem i levorukou hráčku. Po losu se tvářila dost zklamaně. „Budu bojovat, ale mám to těžké. Estonka Avameliová hraje s materiálem na pálce a její styl je hodně atypický. Pak je tady levoruká Francouzka Pavadeová, která na světové kvalifikaci vyřadila Hanku Matelovou. Největší naděje tak paradoxně vidím v souboji s Běloruskou Bogdanovou, která je ve skupině nejvýše nasazená. Ale její styl mi bude asi nejvíc vyhovovat. Bude to určitě hodně vyrovnaná skupina a poperu se o jedno ze dvou postupových míst,“ řekla po losu česká reprezentantka.

Na evropskou olympijskou kvalifikaci se nakonec přihlásilo 36 mužů a 40 žen. V soutěži mužů je v 1. fázi turnaje 8 skupiny, v soutěži žen 10. Z každé se dva nejlepší probojují do 2. fáze. Tam už na ně čekají čtyři nejvýše nasazení v obou kategoriích (včetně Širučka a Matelové). Ve 2. fázi se už k.o. systémem bude hrát o dvě letenky do Tokia. Vybojují je oba finalisté. Všichni ostatní hráči a hráčky 2. fáze rozehrají další turnaj k.o. systémem, tedy 3. fázi. Z ní opět oba finalisté postoupí do Tokia a v mužské soutěži si o poslední letenku zahrají i poražení semifinalisté.

Díky nižšímu počtu účastníků se změnil dva dny před turnaje počet stolů, na nichž se bude hrát. Místo šesti jich organizátorům bude stačit pět. Čtyři z nich bude živě přenášet na streamu ettu.org.

 

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Los 1. fáze turnaje

Dvouhra žen, skupina I: Naděžda Bogdanová (Běl.), Karin ADÁMKOVÁ, Airi Avameriová (Est.), Prithika Pavadeová (Fr.)

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE