K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kongres Evropské unie stolního tenisu ETTU


Mistrovství Evropy družstev v roce 2017 bude hostit italské Lago di Garda

Ve středu se konal kongres ETTU v hotelu Acappella při mistrovství světa v Kuala Lumpur, v Malajsii, který navázal na ten předcházející, a to světové federace.

Ve vedení této organizace (v Executive Boardu), jako jediná země, máme hned dva zástupce. Nikolase Endala – víceprezidenta a Petra Korbela, který zastupuje evropské hráče.

Hlavními body programu kongresu:

Informace o financích

–  Po dlouhých pěti letech byla organizace v zisku, a to výrazně. Zasloužily se o to především evropské olympijské hry a prodej televizních práv z nich a také ME v Rusku, kde se našel významný sponzor. Zisk byl 140 tisíc EUR.

Informace o soutěžích

– Kvalifikace na OH v Istanbulu. Seznam hráčů bude zveřejněn 19.3. Jednalo se také o bezpečnosti, byla přislíbena z řad turecké delegace mimořádná bezpečnostní opatření. Zatím je přihlášeno 88 hráčů a 79 hráček.

– Kvalifikace na příští mistrovství Evropy družstev, které se bude konat v roce 2017 v italské Lago di Garda. Pro nás je důležitá kvalifikace do první divize. V té je 10 skupin po 3 účastnících (hraje se dvakrát doma a dvakrát venku). Vítěz skupiny postupuje automaticky, druzí musí hrát mezi sebou ještě play-off. Termíny první části jsou 27.9.,1.11.,22.11 a 13.12.2017.

– Evropské klubové soutěže. Vedení ETTU požaduje udělování licencí klubům pro Champions league, a to zejména kvůli prodejům TV práv a reklamy.

– Rozvojový program. Zde se objevují tři základní programy. Trenérské semináře, programy Hopes pro mladé talenty a nově i program U18, pro post juniory.

– Termínová listina. Zde se snesla velká kritika. Listina je vydávána velice pozdě, národní asociace pak jsou pod velkým tlakem. Důvodem i pozdní řešení termínů ze strany ITTF.

Po skončení tohoto kongresu byla slavnostně podepsána smlouva mezi ETTU a ČAST o konání evropské TOP 10 juniorů a kadetů, a to v říjnu 2016 v Praze.

Zbyněk Špaček