K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kontrolní turnaj dospělých je první prověrkou výkonnosti


Nasazenou jedničkou mezi ženami je Karin Adámková, mezi muži obranář Stanislav Kučera

V havířovském Národním tréninkovém centru proběhne ve dnech 20 . a 21. srpna dvoudenní kontrolní turnaj dospělých. Půjde vůbec o první prověrku výkonnosti hráčů a hráček po několikaměsíční přestávce.

Zúčastní se ho osm pozvaných mužů a žen. V obou kategoriích budou chybět jedničky českého žebříčku, i přesto bude turnaj pro oba reprezentační trenéry důležitým ukazatelem pro začínající sezonu. „Původním záměrem bylo, aby na kontrolních turnajích bojovaly hráčky o volná místa v sestavě pro mistrovství Evropy v Polsku. To však bylo odloženo na neurčito, takže v tuto chvíli ani nevíme, kdy bude mít národní tým první velkou akci. Proto je v tuto chvíli nejdůležitější vidět v reálu formu všech možných adeptek,“ vysvětluje trenér ženské reprezentace Petr Nedoma.

Neúčast ženské jedničky Hany Matelové je z tohoto pohledu pochopitelná. Mistryně republiky žije a trénuje v Německu a je zbytečné zatěžovat ji dalším cestováním. Mezi pozvanými jsou naopak dorostenky Klára Hrabicová, Linda Záděrová a taky trochu překvapivě Ruska Jekatěrina Černavskaja. „Hráčka extraligového Moravského Krumlova nahradila na poslední chvíli Kateřinu Tomanovskou, která se odhlásila kvůli zranění několik hodin před losováním turnaje. Kontaktoval jsem trenéry mládežnických reprezentací, taky extraligové kouče a Černavskaja se nám nakonec jevila jako ideální volba a její účast zvýši úroveň turnaje. Je to bezesporu kvalitní hráčka, která v Česku působí několik sezon,“ dodává Petr Nedoma.

V soutěži mužů turnaj nebude hrát trojice Pavel Širuček, Lubomír Jančařík a Tomáš Polanský. Naopak mezi pozvanými je rovněž řada mladých hráčů. „Za touto trojicí je přece jen určitý výkonnostní odstup. Nás v toto chvíli zajímá především forma další adeptů na reprezentační dres,“ říká před turnajem trenér Josef Plachý.

Dvoudenní turnaj se bude hrát systémem každý s každým, ve čtvrtek jsou na programu čtyři kola, v pátek pak tři.

 

Účastníci KT dospělých, Havířov

Muži: Stanislav Kučera, Jiří Martinko, Šimon Bělík, Michal Blinka, Filip Černota, Tomáš Martinko, František Onderka, Radek Skála

Ženy: Karin Adámková, Tamara Tomanová, Jekatěrina Černavskaja, Markéta Ševčíková, Klára Hrabicová, Karolína Mynářová, Gabriela Štěpánová, Linda Záděrová.

On line výsledky turnaje můžete sledovat ZDE