K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mladí Ostravané mají double, na titul dosáhl i Hodonín


Ústřední postavou dorosteneckých mistryň z Hodonína byla Ukrajinka Solomyia Brateyková

Na mistrovství republiky družstev se domácí Ostravě povedl skvělý kousek. Po sobotním vítězství starších žáků se z titulu radovali i dorostenci. TJ Ostrava KST porazila ve finále TJ Sokol PP Hradec Králové 2 po veliké bitvě 3:2. Soutěž dorostenek vyhrály hráčky SKST Hodonín, které ve finále přehrály SKST Baník Havířov 3:1.

Boj o dorostenecký titul byl opravdovým vrcholem dvoudenního šampionátu staršího žactva a dorostu. Domácí v něm rozhodně nebyli favority, protože jednička týmu Jiří Martinko nastoupil během turnaje v předchozích kolech pouze k jednomu zápasu proti Hodonínu. Kvůli poraněnému ramenu se dokonce odhlásil i z kontrolního turnaje seniorské reprezentace, ovšem pomoci svým spoluhráčům v bojích o medaile chtěl. „On sám přišel s tím, že to zkusí. Že chce hrát. Vím, že nebyl úplně v pohodě, ale dva důležité zápasy zvládl a ohromně tím ostatním pomohl. I psychicky,“ chválil bojovný přístup aktuálně nejlepšího českého juniora a lídra ostravského týmu trenér Karel Karásek.

Jeho svěřenci turnajem prošli bez většího zaváhání a ve finále byli o malinko lepším týmem. „Já jsem měl docela obavy už ze semifinálového duelu s Hodonínem. Ale velmi rychlého Ukrajince Brojakovského porazil právě Jirka Martinko a pak si skvěle poradil jeho bratr Tomáš s Ondřejem Lapčíkem. Tady už jsme tušili, že kluci mají šanci dosáhnout až na zlato. Už se to v našem klubu nepovedlo několik let, získat titul v žácích i dorostu. Je to odměna nejen pro hráče, ale také pro nás trenéry. Ukázali jsme, že jsme v těchto kategoriích jedničky v republice,“ dodal velmi spokojený Karel Karásek.

Ostrava_radost_5695

Domácí lavička v posledním finálovém zápase mohutně povzbuzovala Františka Onderku

Trenér poražených finalistů Michal Lebeda pochopitelně radostí nevýskal, ovšem velmi sportovně přiznal, že Ostrava byla o něco lepší. Na Východ Čech si Královehradečtí z šampionátu odváží tři stříbra a rovněž oni potvrdili, že patří mezi nejlépe pracující kluby s mládeží v zemi. „Za šest let jsme v chlapeckých kategoriích byli čtyřikrát ve finále, ale na zlato stále čekáme. Musíme být trpěliví, letos to opět nevyšlo. Finále bylo velmi vyrovnané a domácím opravdu hodně pomohla přítomnost Jirky Martinka. I přes zdravotní problém byl velmi platným hráčem. Tušil jsem, že klíčem k vítězství bude pátý zápas, což se nakonec potvrdilo,“ přiznal zkušený trenér. V rozhodujícím duelu proti sobě nastoupili František Onderka a Jan Mokrejš. Domácí hráč lépe vstoupil do zápasu a pak také vyhrál koncovku důležitého druhého setu. „Oba kluci se velmi dobře znají. Hrávají proti sobě kontrolní turnaje a jejich vzájemné zápasy, to je vždy boj o každý míček. Onderka byl tentokrát lepší a vyhrál zaslouženě,“ uznal Michal Lebeda.

Finále turnaje dorostenek už takové drama nepřineslo. Ke zlatu svůj tým dovedla Ukrajinka Solomyia Bateyková, která v průběhu celého dne neprohrála ani jeden zápas. Podržela své spoluhráčky v semifinále a pak ani ve finále nedala havířovské dvojici Nikita Petrovová, Gabriela Štěpánová mnoho šancí. „Hrála celý turnaj v obrovské pohodě, je psychicky nejodolnější ze všech děvčat a byla opravdovým tahounem. Měla hlavní podíl na samotném postupu do finále, protože utkání proti Vlašimi o postup jsme nezačali příliš dobře. Pak ale Solomyia vyhrála a společně s Klárou Ševčíkovou udělaly důležitý bod ve čtyřhře. Celkově si myslím, že právě čtyřhra byla naší velikou zbraní. Holky hrály líp a líp, ve finále pak předvedly vůbec nejlepší výkon. Titul si určitě zasloužily,“ chválil své hráčky trenér Hodonína Richard Brhel.

Ve finále sice prohrály, ovšem také ony slyšely od svého trenéra slova chvály. Havířovská dvojice Petrovová, Štěpánová vybojovala stříbro a kouč Ján Medvecký vyzdvihl především jejich semifinálový duel proti prvnímu týmu Vlašimi. „Tohle utkání jsme klidně mohli prohrát. Ovšem Nikita krásně otočila vývoj zápasu s Terezou Pytlíkovou a po výhře ve čtyřhře už jsem věřil v postup.“ Ve finále havířovská jednička porazila na úvod Anežku Ilčíkovou a trenér Medvecký začal věřit v překvapení. „Podle mého názoru rozhodla koncovka prvního setu ve čtyřhře. Tu holky prohrály a pak už dění za stolem ovládla Solomyia. Byla nad naše síly, proto musím za bojovnost a nasazení své hráčky pochválit,“ dodal.

Bronzové medaile v kategorii dorostenců vybojovali hráči SKST Hodonín, kteří porazili SKST Baník Havířov 3:0, ovšem vše po pětisetových bitvách. V soutěži dorostenek se boj o třetí místo změnil v klubovou záležitost SKST Vlašim. Áčko nakonec potvrdilo svoje postavení a dvojice Anna Matějovská, Tereza Pytlíková vyhrála hladce 3:0.

 

Mistrovství ČR družstev 2017, dorost, Ostrava

Dorostenci

Semifinále: TJ Ostrava KST – SKST Hodonín 3:0. Jiří Martinko – Vsevolod Brojakovski 3:2 (7,11,-10,-8,5), Tomáš Martinko – Ondřej Lapčík 3:0 (9,8,7), František Onderka – Filip Růžička 3:0 (8,7,7). TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Baník Havířov A 3:1. Vlastimil Buben – Jan Górecki 3:0 (8,9,7), Jan Mokrejš – Michal Mikolašík 3:2 (-7,5,3,-2,7), Vojtěch Koubek – Matěj Siwiec 0:3 (-8,-4,-9), Vlastimil Buben – Radim Bako 3:1 (8,6,-4,5).

O 3. místo: SKST Hodonín – SKST Baník Havířov A 3:0. Ondřej Lapčík – Matěj Siwiec 3:2 (-11,2,7,-4,12), Vsevolod Brojakovski – Radim Bako 3:2 (9,-8,-5,5,6), Filip Hromek – Jan Górecki 3:2 (-7,-7,9,6,8).

Finále: TJ Ostrava KST – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:2. František Onderka – Vlastimil Buben 0:3 (-9,-5,-4), Jiří Martinko – Jan Mokrejš 3:0 (5,17,12), Tomáš Martinko – Vojtěch Koubek 3:0 (10,6,8), Tomáš Koldas – Vlastimil Buben 0:3 (-5,-6,-7), František Onderka – Jan Mokrejš 3:0 (8,10,9).

Další pořadí: 5. TTC Elizza Praha, 6. SKST Baník Havířov B, 7. KST Zlín, 8. TTC Brandýs nad Labem, 9. SKST Liberec, 10. TJ Sokol Plzeň V, 11. TJ Union Plzeň, 12. SKST Teplice, 13. DDM Soběslav, 14. TJ Jiskra Humpolec, 15. SK Přerov, 16. TJ Batesta Chodov.

 

Dorostenky

Semifinále: SKST Hodonín A – SKST Vlašim B 3:1. Anežka Ilčíková – Aneta Bošinová 2:3 (7,10,-11,-9,-11), Solomyia Bateyková – Kristýna Pěnkavová 3:0 (2,8,7), Solomyia Bateyková, Klára Ševčíková – Aneta Bošinová, Kristýna Pěnkavová 3:2 (-10,9,-6,7,4), Solomyia Bateyková – Aneta Bošinová 3:0 (6,5,4). SKST Baník Havířov – SKST Vlašim A 3:1. Gabriela Štěpánová – Anna Matějovská 1:3 (12,-11,-2,-8), Nikita Petrovová – Tereza Pytlíková 3:2 (-9,-5,6,6,7), Gabriela Štěpánová, Nikita Petrovová – Anna Matějovská, Tereza Pytlíková 3:1 (-6,8,9,5), Nikita Petrovová – Anna Matějovská 3:0 (9,3,9).

O 3. místo: SKST Vlašim A – SKST Vlašim B 3:0. Anna Matějovská – Kristýna Pěnkavová 3:0 (7,7,12), Tereza Pytlíková – Aneta Bošinová 3:0 (4,5,8), Anna Matějovská, Tereza Pytlíková – Aneta Bošinová, Kristýna Pěnkavová 3:0 (5,11,5).

Finále: SKST Hodonín A – SKST Baník Havířov 3:1. Solomyia Bateyková – Gabriela Štěpánová 3:1 (-8,6,7,8), Anežka Ilčíková – Nikita Petrovová 1:3 (-9,12,-4,-4), Solomyia Bateyková, Klára Ševčíková – Gabriela Štěpánová, Nikita Petrovová 3:0 (12,7,8), Solomyia Bateyková – Nikita Petrovová 3:0 (12,12,7).

Další pořadí: 5. SK DDM Kotlářka Praha, 6. KST Hluk, 7. TJ Sokol PP Hradec Králové 2, 8. SK Přerov, 9. TJ Ostrava KST, 10. KST Hodonín B, 11. SK Dobré, 12. TJ Sokol Plzeň V, 13. TJ Sokol Chrudim, 14. KST ZŠ Vyšší Brod, 15. TJ Jiskra Aš, 16. TTC Litvínov.

 

Kompletní výsledky a informace o MČR družstev dorostu najdete na: https://www.ping-pong.cz/mistrovstvi/mistrovstvi-cr-druzstev-dorostu-2017/